KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

21.350 m² tarla (326 adet ağaç, tavuk çiftliği ve müştemilatları) icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181841
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Semt-Mahalle : GÖLLÜ MAH. / SÜTÇÜİMAM
: 21350
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/63536 Esas
Muhammen Bedeli
:
3,264,370 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
03.09.2020 11:20
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C .KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2018/63536 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, 1053 Parsel, GÖLLÜ Mahallesi tarla vasıflı, 21.350,00 m2 yüz ölçümlü, tam hisseli taşınmaz her türlü kültür bitkisi tarımına müsait, killi-tınlı toprak yapısında %1-2 meyilli olup,sulu tarım arazisi vasfındadır.Tapu kayıtlarında taşınmazın vasfı tarla olarak geçmektedir.Üzerinde ise çeşitli yapılar ve müştemilatları yer almakta olup bir kısmı üzerinde ise çeşitli meyveli ve meyvesiz yaklaşık 326 adet ağaç dikili olduğu görülmüştür.Bölge yılda 2 ürün alınabilir, toprak ve iklim özelliğine sahiptir.Bu nedenle ana ürün hasatından sonra toprak yeniden hazırlanıp, hemen akabinde uygun olan ikinci bir ürün ekilebilmektedir.Bu durum ise taşınmazın gelirinin yüksek olmasına neden olmaktadır. Bölgede sulu şartlarda yaygın olarak uygulanan münavebe (ekim nöbeti) sistemi,Buğday+2.ürün Mısır ve Pamuk tarımı şeklinde olduğundan değerlendirmelerde bu ürünler esas alınacaktır.Taşınmaz Gaziantep karayoluna yaklaşık kuş uçuşu 4,0 kilometre, Doğukent Konutlarına yaklaşık kuş uçuşu 2,0 kilometre, Güneşevler Konutlarına yaklaşık kuş uçuşu 1,20 kilometre mesafededir.1053 Nolu parsel da bulunan TAVUK ÇİFTLİĞİ VE MÜŞTEMİLATLARI dır. Hissesi Tamdır.Taşınmaz üzerinde muhtelif cins ve yaşlarda ağaçlar bulunmaktadır.
A- KÜMES:Zemin kattan oluşan Tek Katlı binadır. Cinsi kargir binadır. Yığma kargir sistemle inşa edilmiş, demir profil çatılı örtüsü galvanizli çinko, sıva ve badanası yapılmış, elektrik su ve sıhhi tesisatı bulunan 12x100=1.200 m2 oturumlu bir yapıdır. Pencere doğramaları demir profil, yer döşemesi beton şaplıdır. Elektrik-Su tesisatları yapılmış, Hali hazırda boştur. Yapı ruhsatı yoktur. Tahmini 20 yıllıktır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır
B- KÜMES: Zemin kattan oluşan Tek Katlı binadır. Cinsi kargir binadır. Yığma kargir sistemle inşa edilmiş, demir profil çatılı örtüsü galvanizli çinko, sıva ve badanası yapılmış, elektrik su ve sıhhi tesisatı bulunan 10x100=1.000 m2 oturumlu bir yapıdır. Pencere doğramaları demir profil, yer döşemesi beton şaplıdır. Elektrik-Su tesisatları yapılmış, Hali hazırda boştur. Yapı ruhsatı yoktur. Tahmini 20 yıllıktır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır
C- DEPO: Zemin kattan oluşan Tek Katlı binadır. Cinsi kargir binadır. Yığma kargir sistemle inşa edilmiş, demir profil çatılı örtüsü galvanizli çinko, sıva ve badanası yapılmış, elektrik su ve sıhhi tesisatı bulunan 10x60=600 m2 oturumlu bir yapıdır. Pencere doğramaları demir profil, yer döşemesi beton şaplıdır. Elektrik-Su tesisatları yapılmış, Hali hazırda ÇIRÇIR (pamuğu tohumundan ayıran işletme) olarak kullanılmaktadır. Yapı ruhsatı yoktur. Tahmini 20 yıllıktır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
D- LOJMAN BİNASI:Zemin+1 kattan oluşan İki Katlı binadır. Cinsi betonarme binadır. Isınma sitemi sobalıdır. Borçluya ait meskenin Oturum alanı zemin kat=120 m2 3+1 daire tipidir. Girişte hol+oturma odası mutfak+banyo+wc +2 yatak odası bulunmaktadır. Yer döşemesi seramiktir. Duvarlar plastik boyadır. tavan kireç badanadır. Giriş kapısı demir doğrama kapı dır. İç kapılar ahşap pencereler PVC dir. mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Yapı ruhsatı Yoktur. Tahmini 20 yıllıktır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.1.kat=160 m2 dir. 3+1 daire tipidir. Girişte Veranda+hol+oturma odası mutfak+banyo+wc +2 yatak odası bulunmaktadır. Yer döşemesi seramiktir. Duvarlar plastik boyadır. tavan kireç badanadır. Giriş kapısı demir doğrama kapı dır. İç kapılar ahşap pencereler PVC dir. mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Yapı ruhsatı Yoktur. Tahmini 20 yıllıktır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 21.350 m2 Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı dışındadır. KDV Oranı : %18
Kıymeti : 3.264.370,00 TL(üzerindeki ağaçların değeri 94.245,00 TL'dir)
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Yasanın 13. Maddesi Gereğince Kısıtlıdır. Toplulaştırma Şerhi Devam edecektir.(Kaydındaki Gibidir)
1. Satış Günü : 06/08/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 03/09/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi(nakit memleket parası TL)veya bu miktar kadar banka teminat mektubu ( şartsız, kesin ve süresiz) vermeleri lâzımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 Sayılı Kanunun 1.maddesine göre “ Döviz” teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhaleye itiraz vaki olması halinde dahi, (alacağına tekabül eden satış bedelini müşteri sıfatıyla ödemekte imtina suretiyle alacaklıya ihale yapılmamış olması şartı ile ) satış bedeli nakten icra veznesine yatırılır(İİK.md..134/4). Tellâliye resmi borçluya ait olup satış bedelinden ödenir, damga vergisi, tapu harç ve masrafları ile Katma Değer Vergisi,net 150 M2’ye kadar olan meskenlerde %1,mesken olmasına rağmen iş yeri olarak kullanılmış dairelerde, metruk durumda olan binalarda, tarla, bina , han , otel ve arsalarda %18 olarak KDV alıcıya aittir. Tahliye ve teslim giderleri öncelikle müşteri tarafından ödenir, Birikmiş Emlak Vergisi,cezaları ve ferileri ile tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- İhaleye iştirak edenlerin icra satış dosyası, tapu kaydı, şartname, ilan ve tebligatları incelemek suretiyle ihaleye katıldığını kabul ettiği, Satılacak taşınmazın Tapu Kaydında varsa; taşınmazın bütünleyici parçalarının (MK.Md.684,862) taşınmazın eklentilerinin (MK.Md.686,862) hukuki semerelerin (MK.md.879) Taşınmazın birleştirilmesi durumunun (MK.Md. 859) İİK. 128 md.ye göre Taşınmazın mükellefiyetlerinin (intifa hakkı MK.nun 794, oturma hakkı MK.md.823 üst hakkı MK. Md. 834 kaynak hakkı MK.Md.837 irtifak hakları MK.Md. 838, kaydi hayatla ölünceye kadar bakma akdi Bk.md. 507 ) mükellefiyetleri nazara aldığı kabul edilir.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. iki İhale arasındaki farktan ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.7- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/63536 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR