KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

145.300,00 m2 tarla mahkeme kararı ile satılacaktır

KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00504516
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 16.12.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2016/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,053,425 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.02.2017 14:00
Satış Yeri
:
Zafer Mah. İnönü Cad No:178 (Belediye Düğün Salonu) Karapınar / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Konya İli, Karapınar İlçesi, Gaziosmanpaşa Mah. Erozyon Mevkii, 1237 ada, 35 parseldeki 145.300,00 m2 tarla vasıflı taşınmazın tamamı satılacaktır. Karapınar İlçe merkezine 8,5 km mesafadedir. Modern hayvan çeiftliklerinin bulunduğu değerli bölgededir. Tarla düz bir zemine sahip olup, taş çakıl yoktur. Etkili toprak derinliği tarım arazisine uygundur. Her yönü tarım arazileri ile çevrilidir. Taşınmaz üzerinde şahıs veya kooperatif kuyusu bulunmamaktadır. Başka bir arazideki kuyudan yeraltına döşenmiş borularla sulama yapıldığı gözlemlenmiştir. Toprağı orta kaba bünyeli kumlu tınlı yapıda olup, geçirgenliği hızlı ve su tutma kapasitesi düşüktür. Organik maddesi azdır. Makinalı tarıma uygun mutlak tarım arazisidir. Kaydında satışa engel herhangi bir şerh yoktur. İmarı yoktur.
Kıymeti : 1.053.425,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Zafer Mah. İnönü Cad No:178 (Belediye Düğün Salonu) Karapınar / Konya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 26/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR