GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tarım arazisi (müştemilatlı) icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00730495
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : SARISALKIM MAH. / SARIBAŞAK
: 439
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP EKSPRES 04.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/96818 ESAS
Muhammen Bedeli
:
109542 TL
Birinci Satış Günü
:
08.02.2018 11:40
İkinci Satış Günü
:
05.03.2018 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

İCRA DAİRESİ

2017/96818 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Sarısalkım Mah. Çakmaklı Mevkii, 161 Ada, 57 Parselde kayıtlı borçlunun 1/5 lik (439,36m2) hissesi. Özellikleri : Taşınmaz işlenebilir tarım arazisi vasfındaki arazinin içerisinde dağınık halde yaklaşık 6 yaşlarında yaklaşık 50 adet üzüm tiyekleri, ile meyve veriminde 7 adet değişik yaşlarda kayısı ve incir ağaçlan olduğu yerinde tespit edilmiştir. toprak özelliği bakımından tınlı-killi toprak yapısına sahip olup, az taşlı ve suludur. Arazide ortalama % 2-3 eğim vardır. Taşınmaz üzerinde bölge şartlanna ve ekolojisine uygun her türlü ürün yetişir. Bu taşınmaz Sansalkım mahallesinin yaklaşık 1500 metre kuş uçuşu güneydoğusunda olup yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmazın cinsi tapu kaydında her ne kadar tarla olarak belirtilmiş ise de, keşif günü yerinde yapmış olduğum incelemelerde, parselin üzerinde 1 adet bağ evi ile 1 adet bekçi evi ve çeşitli cinste ve yaşta ağaçların bulunduğu tespit edilmiştir. Bağ evi: Parselin kuzey doğu köşesinde,girişte solda tek katlı yığma bağ evinin toplam inşaat alanı 56,00 m2 olup, 2 oda, salon- mutfak, banyo ve wc mahalleri bulunmaktadır. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Taban kaplamaları seramik yapılmış olup, kapı ve pencereler takılmış olup, pencere doğramaları PVC dir. Islak hacim duvarlarına fayans kaplama yapılmıştır. Bağ evine girişte ve bağ evinin çevresinde toplam 150,00 m2 karo kaplı alan mevcuttur. Bağ evinin elektrik ve suyu mevcut olup soba ile ısıtılmaktadır. Yapı yaklaşık 1-2 yıllık olup, yıpranması % 6 olarak düşülecektir. Çevre ihata duvarı: Parselin çevresinde ortalama l,20m yüksekliğinde, kısmen kaba sıvalı, kısmen sıvasız briket ihata duvarı yapılmıştır. Demir bahçe kapısı: Parselin kuzey cephesinde 3,20m x 2,20m ebadmda raylı, dekoratif bahçe demir kapısı bulunmaktadır. Kapı yağlı boya ile boyanmıştır. Çevre düzenlemesi ve karo kaplama : Bağ evine girişte ve bağ evinin çevresinde toplam 150,00 m2 karo kaplı alan yapılmıştır.

Yüzölçümü : 2.196,81 m2 likTaşınmazda Borçlunun 1/5 lik (439,36m2) hissesi,

İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar Uygulaması Yapılmamış Kadastro Parseli

Kıymeti : 109.542,91 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında

1. Satış Günü : 08/02/2018 günü 11:40 - 11:50 arası

2. Satış Günü : 05/03/2018 günü 11:40 - 11:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/96818 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.28/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR