BAFRA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarla

BAFRA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787806
Şehir : Samsun / Bafra
: 22995
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
259165 TL
Birinci Satış Günü
:
04.06.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2018 15:00
Satış Yeri
:
Bafra Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Bafra İlçe, Muamlı mahallesi, 145 ada 1 parsel sayılı taşınmaz tarla vasfında olup, üzerinde herhangi bir yapı ve ağaç yoktur. Taşınmaz Ortakaradeniz ikliminin hüküm sürdüğü Bafra ilçe sınırları içindedir. Her mevsim yağış alan taşınmazıntaban su seviyesi yüksek olduğu içinEntansiftarıma müsait değildir. Buitibarla taşınmazdan heryılancak bir ürün alınır. Taşınmaz köy içiyerleşiminin dışında , köy içiyolundan ulaşımı olan, yaklaşık %1-2 eğimli düztaban arazidir. Taşınmaz DSİ tarafından yapılmış olan kanalet ağı ile sulama suyu imkanı vardır. Killi-tınlı toprak yapısında vebitkiseltoprak derinliği yaklaşık 40-60 cm.dir. Taşınmaz Bafra ilçe merkezine 18 km. Uzaklıkta olup, yollar kısmen asfalt, kısmende stabilizedir. Taşınmaz iki yönden yola cephelidir
Adresi : Samsun ili, Bafra ilçesi, Muamlı mahallesi
Yüzölçümü : 22.995,95 m2
Arsa Payı : ..
İmar Durumu : Taşınmaz Bafra Belediyesi sınırları içerisinde olup, uygulama imar
planı ve köy yerleşik alanının dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 259.165,00 TL Arazi bedeli ve satış masrafları eklenecektir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 04/06/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Bafra Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde memurluğumuzabildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın memurluğumuzca tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Satışilanı , ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için memurluğumuzda rede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının ilgililere tebliğe gönderilmesine, İİKnun 127.maddesi gereğince, gazeteveya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yapılamayan taraflara tebligat yerine geçmesine,
7- Satışa iştirak edenlerin satış ilanını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.11/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR