ELBİSTAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00754784
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : GÜNEŞLİ MAH. / ELBİSTAN
: 8810
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 20.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
ELBİSTANIN SESİ 20.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2466000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2018 11:00
Satış Yeri
:
Satış memurluğu odası kalabalık olduğu taktirde müsait duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ELBİSTAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Güneşli mah. İmamlık mevkii, 113 Ada, 5 Parsel, Tapuda tarla olarak belirtilmekte ise de arsa vasfına dönüşmüştür. Gelişme gösteren bir bölgededir. Taşınmazın dar olan kesiti iş yeri olarak değerlendiribiliecek bir konumdadır.
Adresi : Elbistan ilçesi Güneşli mah. İmamlık mevkii.
Yüzölçümü : 8.810,00 m2
Arsa Payı : Hisseli
İmar Durumu : Elbistan belediyesi imar sınırları içerisinde alt yapı, üst yapı ve genel belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır,1/1000 lik uygulama imar planında yol ve konutalanlarına tahsislidir.Taşınmaz arsa vasfına geçildiği taktirde DOP kesintisi uyğulanacaktır.
Kıymeti : 2.466.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 30/03/2018 günü 11:00 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 11:00 - 11:20 arası
Satış Yeri : Satış memurluğu odası kalabalık olduğu taktirde müsait duruşma salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR