MUŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık 5.294 m2 tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00678547
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : DERE MAH. / MERKEZ
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.10.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
71469 TL
Birinci Satış Günü
:
24.11.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.12.2017 10:00
Satış Yeri
:
Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü, İcra Müdürü Odası, Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Muş İli, Merkez İlçesi, 268 Ada, 3 Parsel, Dere Mahallesi'nde kain, bağ yeri vasfındaki, halihazırda çayır olarak kullanılan taşınmaz kuru tarım arazisi olup sulanma imkanı bulunmamaktadır. Çok taşlı ve bazı kısımları erozyona maruz kalmış, engebeli, dalgalı (%18-22 arası), taşlı, drenaj, tuzluluk problemi olmayan, kumlu-tınlı yapıda, sığ ve geçirgen bir arazidir. Uzun yıllardır kuru ot üretimi amacıyla değerlendirilmiştir. Bağ veya mevye ağacı yoktur. Ana yola ve tüketim merkezlerine çok yakın olup, Muş Belediyesi imar sahasına bitişik olduğundan arsa olarak değerlendirilebilecek durumdadır. Kapitalizasyon faiz oranı %5'dir.
Adresi : Hasut Mevkii Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 5.294 m2
İmar Durumu : İmar sahası dışındadır.
Kıymeti : 71.469,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/11/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/12/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü, İcra Müdürü Odası, Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 İzale-i Şüyû (Satış) sayılı dosya numarasıyla satış memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR