ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla 13600 m2 tarla satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00717248
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Yayınlandığı Gazeteler

SONHABER 09.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8 Tereke Satış
Muhammen Bedeli
:
23800 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

(Satış Memurluğu)
Tereke Satış No: 2017/8
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI


SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN
Cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Çerkezkireç Mahallesi, Köyönü mevkii, 271 parsel sayılı, 13.600,00 metrekare yüzölçümlü, tarla nitelikli, terekesi tasfiye olunan Bedri ÖR'e ait taşınmaz olup Çerkezkireç Mahallesi yerleşim yerine 700-850 metre uzaklıkta, halihazırda sürülmemiş ve boş durumdadır. Düze yakın, killi-kumlu toprak yapısında, mevsimsel olarak derin yeraltı suyundan kısıtlı sulanabilir marjinal tarım arazisidir. Çerkezkireç Mahallesi yerleşkesine yakın, yolun kenarında olması değerini artıran etkenlerdir.
İmar Durumu : Odunpazarı Belediyesinin yazı cevabına göre; belediye sınırları içinde kalmakta olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı yoktur.
Kıymeti : 23.800,00.-TL
KDV Oranı : % 18
1. Artırma Günü : 17/01/2018 günü 14.00-14.05 arası
2. Artırma Günü : 16/02/2018 günü 14.00-14.05 arası
Artırma Yeri : Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istekte bulunursa (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133. maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, artırma gününden on gün önce herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Tereke Satış sayılı dosya numarasıylabaşvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR