SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00768236
Şehir : Manisa / Köprübaşı
Semt-Mahalle : KIRANŞEYH MAH. / KÖPRÜBAŞI
: 27300
Yayınlandığı Gazeteler

GELİŞEN SALİHLİ 14.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/24 Satış
Muhammen Bedeli
:
101010 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.05.2018 10:30
Satış Yeri
:
Salihli Yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik Arkası.Salihli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/24 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Köprübaşı İlçesi,KIRANŞEYH Mah,Domuzcu mezarı mevkii, 102 Ada, 29 Parsel, 27.300 m2 yüzölçümle Damlı Tarla vasıflı taşınmaz.Taşınmazın yaklaşık 10 dekarlık alanı açık ve tarım yapılabilir durumdadır.Kalan kısım %10 kapalılıkta meşe ağaç ve ağaççıkları ile kaplıdır.Toprak orta-derin profilli olup yeterli toprak işleme derinliğine sahiptir.Killi-tınlı toprak bünyesinde,%5 eğimli bir arazidir.Kuru tarım arazisidir.Taşınmazda yöreye adepte olmuş kuru tarım ürünlerinin ekonomik olarak üretimi mümkündür.Köprübaşı ilçe merkezine yaklaşık 8,8 km,Kıranşeyh mahallesine yaklaşık 0,7 Km.mesafededir.
Yüzölçümü : 27.300 m2
İmar Durumu : Yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 101.010,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yabancı Uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe salip Tic.Ştd lerin mülkiyet ve sınırlı ayni hak edinmeyecekleri taşınmazdır.
1. Satış Günü : 24/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/05/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Salihli Yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik Arkası.Salihli -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR