AFYONKARAHİSAR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00734455
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 12.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
68262 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. KatAfyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/3 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(VESAYET SATIŞI MUAMMEN BEDELDEN AŞAĞI OLAMAZ)

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Akçin Mahallesi Karaboyalıklar mevkii 1280 parsel sayılı tarla vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; Afyonkarahisar-Ankara Karayoluna ve ara yola cepheli köşe parsel konumunda olup karşı köşesinde Aygaz Akaryakıt İstasyonu, karşısında Polisan Afyonkarahisar Lojistik deposunun bulunduğu, arkasında otogül otomotiv, Afyonkarahisar istikametinde bitişiğinde Afyon 2.Galericiler Sitesi, 250 metre Ankara Karayolu istikametindeAnadolu Efes Pilsen Fabrikası, 225 metre Ankara istikametindekarşı tarafında Afyon Kocatürk Sağlık Koleji,400 metre Afyonkarahisar istikametinde 2.Küçük Sanayi Sitesinin bulunduğu görülmüştür. Taşınmazın tarla olarak kullanıldığı ve sürülü olduğu görülmüş olup düz ve düze yakın eğimli, taşsız , orta derin profilli bir toprak yapısına sahip olup üzerinde her hangi bir yapı, tesis ve ağaç bulunmadığı görülmüştür. Taşınmaz her ne kadar tapu kaydında tarla vasfındagözüküyor ise de Afyonkarahisar Belediyesinin 1/1000 ölçekli uygulamaimar planında Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanında bulunduğundanarsa olarak değerlendirilmiş olup bu taşınmazda kısıtlı Asiye Tayşi'ye ait hisse satılacaktır. İhale vasinin hazır bulunması ve muammen bedelden aşağı olmamak kaydıyla yapılacak, vesayet makamının onayı ile tamamlanacaktır.
İmar Durumu : İmar planında yolda, parkta ve konut dışı kentsel çalışma alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 68.262,79 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 15/02/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. KatAfyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değeri ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR