BALIKESİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ

Mahkeme kararı ile satılık avlulu kerpiç ev ve tarla (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00732813
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : OVABAYINDIR MAH. / ALTIEYLÜL
Yayınlandığı Gazeteler

DEMOKRAT 09.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/42 satış
Muhammen Bedeli
:
40000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2018 15:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/42 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Ovabayındır mahallesi, 1498 Parsel tapuda Avlulu Kerpiç Ev ve Kerpiç Samanlık ve Kerpiç Ahır vasfı ile tescillidir.taşınmaz üzerinde 3 adet yığma yapının, fırının, 2 adet deponun, sundurmanın, samanlığın, ahırın bulunduğu, Yığma yapı 1; 50,00m² oturma alanı olan 2 katlı olarak kepriç duvarlı yığma tarzında inşa edilmiştir. Toplam inşaat alanı 100,00m²dir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Pencere doğramaları kısmen ahşap ve kesmende demirdir. Zemin katın tabanı şap, 1.katın tabanı ahşap deşemedir. Isıtma sistemi sobalıdır. Çatısı ahşap olup üzeri kiremit kaplıdır. Yığma yapı 2; 90,00m² oturma alanı olan yapı 2 katlı olarak tuğla duvarlı yığma tarzında inşa edilmiştir. Toplam alanı 180,00m²dir. Binanın dış cephesi sıvalı ve kısmen boyalıdır. Taban ve tavan döşemeleri betonarmedir. Zemin kat kaba inşaat seviyesindedir. İç duvarları mevcut ancak sıvasızdır. Pencere ve kapu doğramaları yoktur. Depo olarak kullanılmaktadır. Gerçekleşme oranı % 80 dir.1.kat 4 adet oda, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Daire giriş kapısı demir doğramadır. İç duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Pencere doğramaları ısıcamlı plastik doğramadır. İç kapılar ahşap doğramadır. Isıtma sistemi sobalıdır. Çatısı ahşap olup üzeri kiremit kaplıdır.Yığma yapı 3; 70,00m² oturma alanı olan yapı tek katlı olarak kerpiç duvarlı yığma tarzında inşa edilmiştir. Yapıda çatı bulunmamakta olup kısmen duvarları çokmuş ve kullanılabilir halde değildir. Kapı ve pencere doğramaları bulunmamaktadır. Depo 1; 30,00m² oturma alanı olan yapı tek katlı olarak briket duvarlı yığma tarzında inşa edilmiştir. Giriş kapısı demir doğramadır. Dış duvarları sıvasız ve kiraç badanalıdır. Zemin tabanı betondur. Çatı örtüsü ahşap üzeri kiremit kaplamadır. Depo 2; 13,00m² oturma alanı olan yapı tek katlı olarak tuğla duvarlı yığma tarzında inşa edilmiştir. Giriş kapısı bulunmamaktadır. Dış duvarları sıvasız ve boyasızdır. Çatı örtüsü ahşap üzeri kiremit kaplamadır. Depo olarak kullanılmaktadır. Fırın; 10m² oturma alanına sahip yapı tuğla duvar yapılı olup fırın amaçlı yapılmıştır. Ahır; 30,00m² oturma alanına sahip yapı kerpiç duvarlı yığma tarzında inşa edilmiştir. Ahır olarak kullanılmaktadır. Ahşap çatılı olup, çatı örtüsü kiremittir. Samanlık; 30,00m2 oturma alanına sahip yapı yığma tarzında inşa edilmiştir. Depo olarak kullanılmaktadır. Duvarları sıvasız ve kiraç badanadır. Ahşap çatılı olup çatı örtüsü kiremittir. Sundurma; 15,00m² alanı sahıp yapının iki tarafı diğer yapılarla bitişik diğer iki tarafı kısmen duvarla çevrilidir. Duvarları sıvasız ve kiraç badanadır. Ahşap çatılı olup çatı örtüsü kiremittir.Taşınmaz şehir imar planı dışında mahalle yerleşim alanı içinde kadastral yolu vardır.
Adresi : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Ovabayındır mahallesi, 1498 Parsel.
Yüzölçümü : 2.070,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir. Taşınmaz üzerinde hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/04/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Balıkesir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Ovabayındır mahallesi 1680 Parsel tapuda tarla vasfı ile tescillidir. Taşınmazın güneyi kadastral (tarla yolu) yol, diğer yönler tarımsal nitelikli arazi görümünde olup; söz konusu arazinin kuzeyinden yüksek gerilim hattı geçmektedir. Meskün mahal dışında olup kadastral yolu bulunmaktadır. Tarla halinde olup; kuru tarım arazisi özelliğinde (sulanamayan) %2-4 eğimli, 2.sınıf tarım arazisidir. Killi-siltli bir bünyeye sahip olup, mevcut bitki örtesinin incelenmesi sonucu taşınmazın bulunduğu alan bölgede yetişen tarımsal ürünleri yetiştirmeye uygundur. Toprak profili orta derin olup, toprağın su tutma kapasıtesi ve verimliği orta seviyededir.
Adresi : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Ovabayındır mahallesi 1680 Parsel
Yüzölçümü : 19.496,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :
Kıymeti : 48.740,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir. Taşınmaz üzerinde hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/04/2018 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : Balıkesir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İşbu ilan tebliğ edilemeyenlere ilanen tebliğ yerine kaimdir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/42 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2018 T.VAKIFLAR BANKASI TR820001500158007300805607

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR