AKYAZI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık 27868 m2 tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00703360
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : TAŞBURUN MAH. / AKYAZI
: 27868
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 18.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
418034 TL
İlk İhale Tarihi
:
20.03.2018 09:30
İkinci İhale Tarihi
:
20.04.2018 09:30
İhale Yeri
:
Akyazı Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Akyazı İlçesi, Taşburun Mahallesi 103 Ada, 3 Parsel sayılı taşınmaz fındıklık ve tarla vasfı ile tapuya kayıtlı olup taşınmaz üzerinde kapama fındık tarımı yapıldığı, taşınmazın kadastral yolu cephesi bulunmamaktadır. Taşburun Mahallesi yerleşim alanı dışında bulunmaktadır.
Adresi : Taşburun Mahallesi Akyazı / SAKARYA
Yüzölçümü : 27.868,99 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/25000 ölçekli Sakarya Akyazı Termal Turizm Merkezi Çevre Düzeni Planı kapsamında, bir kısmı kırsal yerleşme alanı bir kısmı ise tarım alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 418.034,85 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : .
1. Satış Günü : 20/03/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 20/04/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Akyazı Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR