KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00768754
Şehir : Antalya / Kumluca
Semt-Mahalle : ORTAKÖY MAH. / KUMLUCA
: 3704
Yayınlandığı Gazeteler

BATI ANTALYA 14.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. KUMLUCA İCRA DAİRESİ
Dosya No
:
2015/747 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
183747 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUMLUCA
İCRA DAİRESİ

2015/747 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Antalya İli, Kumluca İlçesi, Ortaköy Mahallesi, Baysı Mevkiinde konumlu 132 ada, 24 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydı itibariyle tarla vasfında 3.704,41.m2 yüzölçümündedir. Taşınmazın tam hissesi satışa konudur. Taşınmaz kuzeybatı-güneydoğu yönünde %2-3 eğime toprak bünyesine orta derinlikte toprak profiline sahip olup görülebilir toprak karakteristikleri itibariyle II. sınıf arazidir. Taşınmaz kısmen sulu arazidir, taşınmaz üzerinde plastik sera ve 2 adet işçi evi ve muhtelif meyve ağaçları vardır. Taşınmaz akdeniz iklimi özelliklerine sahip olup, sahip olduğu iklim karakteristikleri itibariyle kışlık örtüaltı sebze yetiştiriciliğine, nar ve narenciye yetiştiriciliğine elverişli arazilerdendir. Taşınmaz Belediye sınırları içinde imar planı dışındadır. İlçe merkezine 6km mesafededir, kadastral yola sahip değildir. Plastik seralar sökülüp başka arazilere yeniden kurulabilen taşınır yapılar olduğundan arzın değerini arttırıcı sabit tesis niteliğinde değildir, bu sebeple kıymet takdirine dahil edilmemiştir. Taşınmaz üzerinde 19 adet çeşitli nitelikte meyve ağacı vardır. İnşai Yapı 1 : Tek kattan ibaret yığma olarak tuğladan yapılmıştır. Çatı ahşap çıta üzeri kiremittir. Yapının doğramaları ahşaptır. Duvarlar sıvasız ve boyasızdır. Yapının taban alanı yaklaşık 42.00m2'dir. Yapı oturulur durumdadır. Elektrik ve su bağlantısı mevcuttur. İnşai Yapı 2: Tek kattan ibaret tuğla yığma yapılmıştır. Çatı ahşap çıta üzeri kiremittir. Yapının doğramaları demir doğramadır. Duvarlar sıvasız ve boyasızdır. Yapının taban alanı 56,00.m2'dir. Yapı hali hazırda oturulur durumdadır. Elektrik ve su bağlantısı mevcuttur.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 183.818,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/747 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR