ÇANAKKALE 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00728718
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : KALAFAT KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 3206
Yayınlandığı Gazeteler

İŞTE ÇANAKKALE 29.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/8808 ESAS
Muhammen Bedeli
:
19236 TL
Birinci Satış Günü
:
01.02.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
ÇANAKKALE 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇANAKKALE

2. İCRA DAİRESİ

2015/8808 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli, Merkez, Kalafat Köyü,128 Ada, 5 Parsel, Taşınmazın tapu kaydı "Tarla" niteliğindedir. Taşınmaz, Kalafat Köyüne kısmen yakın olup, taşınmaza Çanakkale-İzmir Devlet Karayolu üzerinden Çanakkale Merkeze yaklaşık 25 km mesafeden sonra yolun batı tarafındaki Tevfikiye asfaltına sapılarak buradan da Kalafat Köyüne yaklaşık 3 km kadar sonra varılmaktadır. Taşınmaz, Kalafat Kö, arazileri içindedir. Taşınmaz, konum itibariyle köye kısmen yakın mesafede olup, topoğrafik olarak düzdür. Taşınmazın yakın çevresinde çok sayıda tarla ile yakın sayılabilecek bir mesafede Kalafat Köyü bulunmaktadır. Taşınmaz sed'e yakın ve kadastral yola cephelidir. Taşınmaz tarla vasfında olup, imar planı yoktur. Arazinin toprak yapısı killi-tınlı olup, makinalı tarıma uygun sulandığında yılda iki ürün alınabilir niteliktedir. Taşınmaz, kadastro paftasına hudut ve yüzölçümü olarak aynen uymaktadır.

Adresi : Kalafat Köyü Merkez / ÇANAKKALE

Yüzölçümü : 3.206 m²

Arsa Payı : -(hisse : tam)

İmar Durumu : Taşınmaz tarla vasfında olup, imar planı yoktur.

Kıymeti : 19.236,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve aynı hak tesis edilemez.

1. Satış Günü : 01/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 26/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : ÇANAKKALE 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli, Merkez, Kalafat Köyü, 142 Parsel, Ayıtlıbük Mevkii, Taşınmazın tapu kaydı "Tarla" niteliğindedir. Taşınmaz kadastro paftasına hudut ve yüzölçümü olarak aynen uymaktadır. Taşınmaz, Kalafat Köyüne kısmen yakın olup, taşınmaza Çanakkale-İzmir Devlet Karayolu üzerinden Çanakkale merkeze yaklaşık 25 km mesafeden sonra yolun batı tarafındaki Tevfikiye asfaltına sapılarak buradan da Kalafat Köyüne yaklaşık 3 km kadar sonra varılmaktadır. Taşınmaz, Kalafat köy arazileri içindedir. Taşınmaz, konum itibariyle köye kısmen yakın mesafede olup, topoğrafik olarak düzdür. Taşınmazın yakın çevresinde çok sayıda tarla ile yakın sayılabilecek bir mesafede Kalafat köyü bulunmaktadır. Taşınmaz, sed'e yakın ve kadastral yola cephelidir. Taşınmaz tarla vasfında olup, imar planı yoktur. Arazinin toprak yapısı killi-tınlı olup, makinalı tarıma uygun, sulandığında yılda iki ürün alınabilir niteliktedir

Adresi : Ayıtlıbük Mevkii Kalafat Köyü Merkez / ÇANAKKALE

Yüzölçümü : 1.293 m²

Arsa Payı : -(hisse : tam)

İmar Durumu : Taşınmaz tarla vasfında olup, imar planı yoktur.

Kıymeti : 7.758,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 1-06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve aynı hak tesis edilemez.
2-Arazi toplulaştırma şerhi Tarih:04/03/1998 Yev:3255

1. Satış Günü : 01/02/2018 günü 10:15 - 10:20 arası

2. Satış Günü : 26/02/2018 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri : ÇANAKKALE 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/8808 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2017

2/2
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR