AHLAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

AHLAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787681
Şehir : Bitlis / Ahlat
Semt-Mahalle : İKİ KUBBE MAH. / AHLAT
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8 ESAS
Muhammen Bedeli
:
255163 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
20.06.2018 14:15
Satış Yeri
:
Ahlat Adalet sarayı 1. Kat İcra Müdürlüğü odası Ahlat BİTLİS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AHLAT İCRA DAİRESİ
2018/8 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bitlis İl, Ahlat İlçe, 155 Ada, 4 Parsel, İKİKUBBE Mahalle/Köy, YUKARIMAHALLE Mevkii, Tandır evi ve bahçe niteliğindeki taşınmaz üzerindeki tandırın ekonomik kullanım ömrünü tamamladığından satış açısından kıymetinin bulunmadığı, Sulu tarım arazi olmakla, üzerinde bahçe bitkileri yetiştiriciliği yapılmaktadır. Arazi kumlu tınlı toprak yapısı ile iyi derece bir arazidir .Mahalle içinde bulunmaktadır. Dikili olan beş adet yetişkin ceviz, on adet yetişkin kayısı ağacı ve beş adet yetişkin elma ağacı bulunmaktadır.
Adresi : İkikubbe Mh. Ahlat BİTLİS
Yüzölçümü : 3.464,06m2 1/2 hissesi
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 255.163,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır.
1. Satış Günü : 23/05/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 20/06/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Ahlat Adalet sarayı 1. Kat İcra Müdürlüğü odası Ahlat BİTLİS
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR