AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 85200 m2 tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00698860
Şehir : Afyonkarahisar / Çobanlar
Semt-Mahalle : KOCAÖZ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 85200
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/9258 ESAS
Muhammen Bedeli
:
568000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2015/9258 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli, Çobanlar İlçesi, Kocaöz köyü, Prenlik mevkii, 1329 parselde kayıtlı, 85.200 m2 yüzölçümlü, tarla nitelikli taşınmazın borçlu adına kayıtlı 1/6 hissesidir. Kocaöz Belediye Başkanlığının 29.03.2016 tarih ve 42 sayılı yazıları ile taşınmaz imar planında kaldığı belirtilmiştir. Taşınmaz konum itibariyle Çobanlar-Bolvadin yolu üzerinde, Kocaöz kasabasına dönülen yolun tam karşısında kavşak noktaya yakındır. Düzgün bir trapezi andırmaktadır. Parselin yaklaşık 80 metrelik bir kolu tamamen ana yola cephelidir. Yanıbaşında ev, besihane, samanlık tarzı yapılar vardır. Ayrıca Çobanlar Belediyesi imar sınırına çok yakındır. Un ve yem fabrikasına 650 metre, Kocaöz Kasabasına 1 km, Çobanlar ilçe merkezine 1,5 km, Bolvadin ilçesine 20 km mesafededir. Ana yol üzerinde olması düzgün topoğrafik yapısı, iki ilçe ve bir beldeyi birbirine bağlayan kavşak noktada bulunması sebebiyle çiftlik, un ve yem fabrikası kurmaya elverişlidir. Satış ilanına taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olup, ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 568.000,00 TL (1/6 hisse değeridir)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/9258 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR