GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık zeytinlik

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00673283
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
: 510
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 04.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/59541 ESAS
Muhammen Bedeli
:
10200 TL
Birinci Satış Günü
:
23.11.2017 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.12.2017 10:30
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu/Şehitkamil Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP13. İCRA DAİRESİ

2016/59541 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; kayıtlara ve bilirkişi raporlarına göre borçlulardan Tülay Arslan adına kayıtlı Gaziantep ili, Oğuzeli ilçesi, Subaşı Mah. Dikek Mevkii 194 Ada, 3 Parsel de kayıtlı 510 m2 yüzölçümlü zeytinlik vasıflı taşınmazdır. Kıymet takdiri tarihi itibari ile zeytinlik olarak kayıtlı taşınmazın üzerinde 9 adet yaşlı zeytin ağacının olduğu, ağaçların gelişme, bakım ve verim durumlarının iyi durumda olduğu anlaşılmış, taşınmazın toprak yapısının killi-kireçli, susuz, taşsız ve düz olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde bölge şartlarında ve ekolojisinde her türlü ürünün yetişebileceği anlaşılmıştır. Zeytinlik vasıflı taşınmaz mevcutta Yeşildere mahallesine bin metre doğusunda, Oğuzeli ilçesinin bin metre kuzeyindedir. DİKKAT: İHALE KATILIMCILARI VE MUHTEMEL ALICILARI TAŞINMAZI YUKARIDA YAZILI KOŞULLAR DOĞRULTUSUNDA ALACAĞINI BAŞTN KABUL ETMİŞ SAYILIR.
Adresi : Subaşı Mahallesi Dikek Mevkii 194 Ada 3 ParselOğuzeli / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 510 m2
İmar Durumu : Şehir imar planı dışında olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 10.200,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 23/11/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 18/12/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu/Şehitkamil Gaziantep

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/59541 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.29/09/2017
İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR