MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla vasfında taşınmaz

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00655481
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : YÖRÜKOĞLU MAH. / MENTEŞE
Yayınlandığı Gazeteler

DEVRİM 23.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/345 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
163401 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.11.2017 14:00
Satış Yeri
:
MUĞLA ADLİYE EK BİNA 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ SEBA MOBİLYA YANI MERKEZ/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ
2014/345 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Menteşe İlçe, 101 Ada No, 11 Parsel No, Yörükoğlu Mah.. Kocakırık Mevkiinde bulunan satışa konu taşınmaza Muğla-Denizli yolunun 47'nci km.sinden ayrılan sapaktan 6 km'lık asfalt yol ile ulaşılır. Tarla vasfındaki taşınmazın toprak yapısı düz, organik madde ve bitki besin maddelerince iyi durumda, taban tarım arazisidir. Taşınmaz kanaletlerden çekilen su ile sulanabilmektedir. Köy yerleşik alan dışındadır.
Yüzölçümü : 18.155,76 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Planlı saha ve köy yerleşik alanı dışındadır.
Kıymeti : 163.401,84 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/11/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MUĞLA ADLİYE EK BİNA 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ SEBA MOBİLYA YANI MERKEZ/MUĞLA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satışa konu taşınmaz tarla niteliğinde 5403 sayılı kanun kapsamında olduğundan, satışa iştirak edeceklerin sadece tek gerçek ve tüzel olabileceği, Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/345 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR