BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699402
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 11.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/498 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
503500 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.02.2018 14:30
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/498 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 44 Parsel, GÖKÇEKÖY Mahalle/Köy, POYRAZ TEPE Mevkiinde kayıtlı Tarla nitelikli taşınmazın tamamı; Satışa konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Gökçeköy Mahallesi, Poyraz TepeMevkii?nde yer alan 5.300,00 m2miktarlı ve ?Tarla vasıflı Tarladır. Taşınmaz, Gökçeköy Mahallesi yerleşim merkezinden, kuzey istikametine doğru kuş uçuşu olarak 1.300 metre mesafede yer almaktadır. Taşınmaz Bursa Çevre Yoluna kuzey istikametine doğru kuş uçuşu olarak 620 mve kadastro yoluna ise doğu istikametine doğru 170 m mesafededir.Tarla vasıflı taşınmazın mahallinde yapılan incelemelerine göre, halihazırda buğday ekili olduğu görülmüştür. Söz konusu taşınmaz batıdan, doğu istikametine doğru yaklaşık olarak % 3-4 oranında meyilli konumdadır. Doğusu ağaçlık alana ve batısı zeytin bahçesine cepheli konumda olup, güney ve kuzey bitişik cephelerinde aynı yapı ve özellikleri taşıyanboştarla vasıflı parseller bulunmaktadır. Taşınmaz orta derinlikte killi-tınlı toprak yapısına sahip olup, kuru tarım yapılabilmektedir. Taşınmaz hiçbir şekilde ifraz edilmemek şartıyla satışa çıkarılmıştır.
Yüzölçümü : 5.300 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 503.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 3083 Sayılı yasa kapsamında devir,temlik ve ipotek edilemez şerhi bulunmaktadır. (Yapılan yazışmada şerhin etkisi sorulmuş olup, esas icra dairesine gelen cevabi yazıda, taşınmazın bir kişiye satılması, Bakanlar Kurulunun 2012/3857 Sayılı kararnamenin 2 sayılı listesinde o bölge için tespit edilen dağıtım normundan (sulu arazide 35 da,kuru arazide 100 da) daha küçük parçalara bölünmemesi, taşınmazın parsel yüzölçümü normun altında kaldığından parselin hiçbir şekilde ifraz edilmemesi kaydıyla cebri satışında, 3083 Sayılı Kanuna göre sakınca bulunmadığı belirtilmiştir. )
1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/02/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/498 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tapuda adresi bulunmayan veya adli tebligatı iade edilen ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeceği ilan olunur.10/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR