İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İcradan satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00678557
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : KONURLAR MAH. / İNEGÖL
: 2900
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 13.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/255 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
17400 TL
Birinci Satış Günü
:
28.12.2017 14:20
İkinci Satış Günü
:
23.01.2018 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
1. İCRA DAİRESİ
2017/255 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Bilgileri : Bursa İli, İnegöl İlçesi, Konurlar Mahallesi, Hasan Dede Mevkii, 101 Ada, 74 Parsel, 2.900,00 m2 yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği Tarla olan taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmaz organik maddece zayıf düzeyde olduğu, toprak bünyesinin killi ve tınlı olduğu, işlenebilir bir toprak yapısına ve yeterli toprak derinliğine sahip olduğu, parselin üzerindehalihazır durumu itibari ile tarımsalfaaliyet yapıldığı, taşınmaz konurlar mahallesi hudutları dahilinde belediye imar sahası içinde bulunduğu,taşınmaz Samet Uludağ adına 2.900,00 m2 olarak kayıtlı olduğu,tapu kaydında tarla vasfında olduğu, kıraçboş hali hazırdatarım yapılmadığı,doğusunda kadastroyolunun bulunduğu, parselde bulunan ürünlerin verim durumu, sulanabilme koşulları, yol durumu, yerleşim yeri dahilindeoluşu, parselin büyüklüğü ve çevredekiarazi satış fayatları dikkate alındığındam2 birim kıymetinin 6 TL olduğu, arazinin toplamkıymetinin17.400,00 TL olduğu, hisse oranının tam olduğu bilirkişi tarafından rapor edilmiştir.
Yüzölçümü : 2.900,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 17.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/12/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 23/01/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/255 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR