KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00707902
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : GÖÇÜ MAH. / KARATAY
: 158100
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 25.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1837 ESAS
Muhammen Bedeli
:
632400 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2017 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 7. İCRA DAİRESİ
2017/1837 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Konya İl, Karatay İlçe, GÖÇÜ KÖYÜ/ PIRLAĞIN ALTI MEVKİ Mahalle/Mevkii, Konya İli Karatay İlçesi Ğöçü Mahallesi(Köyü) Pırlağınaltı mevki, 4-41 pafta, 329 parsel sayılı taşınmaz olup tarla vasfında, 158100,00.-m2. miktarındadır. Parselin kadostro paftasında yola cephesi olmayıp, zeminde batısındaki yoldan kuzeyindeki tarla yolunu takiben Göçü '(köyü) mahallesi meskun sahasına ve konya Adana karayoluna ulaşılmaktadır. Etrafı ile tarımsal kullanımdan oluşan belirgin sınırlarla çevrilidir. Taşınmazın eğimi% 0-2 (düz-düze yakın) ve % 2-4 (hafif eğim arasında değişmekte olup toprak profili orta derin (50-70cm.+) toplark bünyesi bitki yetiştiriciliğine uygun, organik maddece orta, kumlu-killi-tınlı, kumlu-tın bünyeli olup drenaj ve tuzluluk problemi bulunmamaktadır. Dava konusu taşınmazın ve komşu taşınmazların sulu tarım arazisi vasfında olduğu görülmüştür.Makineli tarıma elverişlidir. Bölgede yaygın olarak buğday,arpa,yağlık ayçiçeği, dane mısır,şekerpancarı münavebesi uygulanmaktadır. Taşınmaz üzerinde derin kuyu ve trafosu bulunmakla beraber keşif tarihi itibarı ile kullanımda olmadığı, komşu taşınmazlar üzerinde bulunan derin kuyudan sulunabilen tarım arazisi olduğu üzerindebaşkaca hiçbir muhdesat ve dikili meyva ağacının olmadığı görülmüştür. Taşınmaz Konya İl merkezine yaklaşık 49 km. sakyatan mah.üzerinden Adana çevre yoluna yaklaşık 11 km.mesafede bulunmaktadır.Adresi : Göçü Mahallesi Merkezinin 3800Mt. Doğusunda Pırlağın Altı Mevkinde Kum Ocaklarından 900 M. Güneyde Bulunmaktadır.Karatay / KONYA, Yüzölçümü:158,100,00 m2. İmar Durumu :1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı içerisinde kaldığı, Tarım alanı olarak görüldüğü tespit edilmiştir.

Kıymeti : 632.400,00 TL, KDV Oranı: %18. Kaydındaki Şerhler : "Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 27/4/2017 tarih, 14535 yevmiye ile 3083 sayılı yasanın 13.maddesi gereği kısıtlıdır " şerhi mevcuttur. İlgili kurumla yazışma yapılmış, Konya İl Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 29/06/2017 tarih, 1593007 sayılı yazıları ile ilgili parselin hisse bölünmemesişartı, alıcının Arazi toplulaştırma ve tarla İçihizmetleri geliştirme projesi kapsamında oluşacak değişiklikleri kabul etmesi şartıyla 3083 sayılı kanun uyarınca satışında sakınca bulunmadığı bildirilmiştir.
1. Satış Günü : 20/12/2017 günü 14:25 - 14:30 arası,
2. Satış Günü : İİK. 133 gereği tek satış günü verilmiştir.

Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1837 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR