SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00643816
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 29.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/116 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
76000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2017 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar - İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/116 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :
Beyler Mahallesi , Boğagelişi Mevkii ,201 ada, 66 parsel , zeytinlik vasıflı taşınmaz , Seferihisar İlçesi Beyler köyü sınırları içerisinde yer alan taşınmaz toplam 10999.56 m2 yüzölçümüne sahip olup tamamı borçlu hissesidir.Seferihisar şehir merkezine takriben 14 km,Beyler Mahalle merkezine 7 kmmesafede yer almaktadır.Uygulama imar planı dışında yer alan taşınmaz Kavakdere Barajı sulama havzası içerisinde yer almaktadır. Ulaşımı Beyler Köyünü Seferihisar a bağlayan ve Kavakdere barajından geçen asfalt yol ile yapılmaktadır.Eski Orhanlı köy yerleşim birimine giden asfalt yola cephe konumundadır. Arazi tapu kayıtlarında Zeytinlik vasfında olup keşif günü itibariyle içerisinde bakımsız ve verimsiz ,arazi içerisine gelişigüzel dağıtılmış şekilde ekonomik önemi olmayan zeytin ağaçları olduğu tesbit edilmiştir..Killi toprak yapısında % 20-35 meyilli, uzun süre toprak işlemesi yapılmayan, bakımsız,kuru tarım arazisi hükmündedir. Yer yer fundalık ve makiliklerle kaplıdır.
Elektrik ve sulama imkanı olmadıgından sadece kuru tarıma uygun zeytin gibi bitkisel üretim yapılabilir.Modern tarım alet ve makinalarıyla işlenebilme imkanı yoktur.Ancak Baraj gölünden motorlu pompa yardımıyla sulama yapılabilir.
Seferihisar Belediye Başkanlığının 2.0.2017 tarih ve 1308 sayılı imar durumunu gösterir yazısında bu parselin uygulama imar planı dışında kaldığı; 644 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Teşkilat ve görevleri hakkındaki kararnamenin 7.maddesi uyarınca 16.11.2015 tarihinde onaylanan İzmir-Manisa Planlama bölgesi 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planında orman alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 76.996,92 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/10/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/11/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar - İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/116 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR