KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 9.300 m2 tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00653006
Şehir : Konya
: 9300
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 18.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/834 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
23250 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2017 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI A BLK ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 1. İCRA DAİRESİ

2017/834 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, kızılcakuyu köyü alacalık mevkii631 Parsel No, 27900,00 m2 yüzölçümü ile Tarla vasfında borçluadına 1/3 hissesinin satışı yapılacaktır Hissesiye düşen miktar 9300,00 m2 dir.Taşınmaz mahalle yerleşiminin 350 metre kuzeyinde yer almaktadır. Konya Aksaray Karayoluna 5,4 km. mesafededir. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı, ağaç ve sulama kuyusu bulunmamaktadır. Taşınmaz sulanamayan, kuru tarım arazisi vasfındadır. Kahverengi büyük toprak grubundan olup, Killi tın bünyeli, toprak derinliği kısmen sığ, orta derin derin(+90 cm.) profilli, yüzeysel orta taşlı, eğim % 2?4 arasında(düz düze yakın) değişmektedir. Drenaj ve alkalilik problemi yoktur. Mevcut haliyle hafif şiddetli erozyona maruzdur. Yörenin iklim şartlarının el verdiği her türlü bitkisel üretime elverişlidir.

Adresi : KONYA AKSARAY KARAYOLUNUN 5,4KM MESAFESEDEDİR.

Yüzölçümü : 9.300 m2

Arsa Payı : 1/3

İmar Durumu : ÇAYIR OTLAK ALANINA İSABET ETMEKTEDİR.

Kıymeti : 23.250,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : HACİZ ŞERHLERİ MEVCUTTUR. 3083 sayılı yasanın 13. maddesi gereğnice kısıtlıdır

1. Satış Günü : 23/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 28/11/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI A BLK ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA
----------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/834 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR