GAZİANTEP 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Açık artırma ile satılık tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00661405
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
: 88800
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 11.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1065600 TL
Birinci Satış Günü
:
13.10.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2017 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 497 Parsel No, Kerer Mahalle/Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında Gaziantep ili, Kerer mahallesi, Eşref mevkii parsel 497 de kayıtlıdır. Yüzölçümü 88.800,00 m2 olup, tapu kaydında cinsi tarla olarak belirtilmiştir. Zemin üzerinde de taşınmazın kuru tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmaz imar uygulaması yapılmamış kadastroparseli olup, 1/25.000 ölçekli nazım imar planınagöre tarımsal niteliği korunacakalana gelemktedir. Taşınmaz mücavir alan sınırları içinde kalmaktadır. Dava konusu taşınmaz 2. sınıfkuru tarım arazisi niteliğinde olup makineli tarıma uygundur. Bu taşınmaz Gaziantep- Kilis karayoluna yaklaşık5-6 km doğusunda Kerer mahalle yerleşim yerinin yaklaşık 500 m güneyinde kalmaktadır. Taşınmazın genel durumuyıllık getireceği net gelir ve mevkisinde bulunan taşınmazların serbest piyasadaki alım-satım değerleri de dikkate alınrak yapılan değerlendirmede m2 fiyatı 12,00 TL olarak tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmaz imar uygulaması yapılmamış kadastroparseli olup, 1/25.000 ölçekli nazım imar planınagöre tarımsal niteliği korunacakalana gelemktedir. Taşınmaz mücavir alan sınırları içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 1.065.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 13/10/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/11/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR