KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğundan satılık tarım arazisi

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00491012
Şehir : Konya / Karatay
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/73 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
İlk İhale Tarihi
:
03.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
30.01.2017 14:00
İhale Yeri
:
Konya Adliyesi G Blok Kat:2/201- Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA
SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2016/73 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Konya İl, Meram İlçe, Aksinne Mah. 121 Ada, 12 Parselde kayıtlı Ahşap Ev ve Avlu nitelikli taşınmaz; Kümbetli Sokak, No:9 adresindeki 146,75 m2 alanlı parseldeki tek katlı yığma evin alanı yaklaşık 37 m2 civarındadır. yine bahçe içerisindeki müştemilatlardan, depo ve dış mutfağın yaklaşık alanı 34 m2, dış banyonun alanı 5 m2, wcnin alanıda 5 m2, kümes alanıda 2 m2 civarındadır. Bahçe avlu girişi Kümbetli Sokaktan profil doğrama kapı ile yapılmakta olup, tek katlı evin içerisinde 2 adet oda, antrenin(mabeyn) bulunduğu tespit edilmiştir. Binanın dış giriş kapısı ve iç oda kapıları ahşap doğramadan yapılmış, pencereleri sonradan pvc doğrama yapılmıştır. Bina giriş kısmının üzeri de ahşap örtü yapılmıştır. Tüm odaların tabanları beton kaplama, duvarları ve tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Evin dış cephesi beton sıva üzeri badanalı, çatısı ise; ahşap çatı üzeri kiremit örtülüdür. avlu içerisinde bulunan, dış depo, mutfak, wc ve kümes müştemiletlarının duvarları briket duvar olup, iç ve dış sıvaları çamur sıvalı, zeminleri beton, kapıları ahşap doğrama, çatıları ise; çinko örtü yapılmıştır. Avlu içerisindeki eve sonradan bakım yapılmış olup, müştemilatlar bakımsızdır. Binanın kuzeyi komşu 3 katlı binaya bitişik, doğu, batı ve güney cepheli olup, içerisinde Hamide Hiçbilmez'in oturduğu görülmüştür. Parselin Kümbetli Sokak cephesinde çamur sıvalı briket duvar ile profil yaya giriş kapısı bulunmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde; 70 m doğusunda Aksinne Mescidi, 125 m kuzeyinde Orman Bölge Müdürlüğü, 100 m batısında sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu, 250 m güney batısında Mehmet Karaciğan İmam hatip Ortaokulu, 400 m kuzey doğusunda taş camii Uzun Harmanlar Caddesi ile Furkan Dede Caddesi'nin kesiştiği kavşak bulunmakta olup, parsel Konya tren Garına 1,5 km, Meram kaymakamlığı'na 750 m, akademi Hastanesi'ne 350 m, Muhacir Pazarı ve balık Hali'ne 300 m, şehir merkezine ise; 1,5 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Aksinne Mah. Kümbetli Sok. No:9 Meram / KONYA
Yüzölçümü : 146,75 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama Planında 3 kat mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar uygulaması görmemiş, kadastro parselidir. Yeni yapılan revizyon İmar Planında parselin bulunduğu bölge de İmar durumu; E:2.10, H=21.50 şeklindedir. Plan bilgi notunda; "Meram Belediye Meclisi'nin 08.08.2014 tarih ve 2014/130 sayılı kararı ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı ilan edilmiştir." ve "Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında kısmen yol, kısmende yüksek yoğunluklu gelişme konut alanı sahasına isabet etmektedir." şeklinde beyanlar bulunmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/01/2017 Salı günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/01/2017 Pazartesi günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi G Blok Kat:2/201- Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/73 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016
Seyit Ali TAŞKIRAN
Satış Memuru
104357


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR