ALANYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğundan satılık tarım arazileri

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00444027
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/4 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
0 TL
İlk İhale Tarihi
:
14.11.2016 14:05

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/4 VESAYET SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İli Alanya İlçesi Mahmutlar Mahallesi 2539 parsel sayılı 4.136,00 m2 alanlı tarla vasıflı taşınmazın KISITLI OSMAN GÜNEY'İN 1/80 HİSSESİ OLAN 51,70 M2 SATILACAKTIR. Taşınmaz Mahmutlar Mahallesinde merkezi bir konumda ve Barboros Caddesinin hemen güneyinde Cebeci Sitesi isimli binanın batında, dere yatağının ise doğusunda kalan, kuzey uç kısmı ise Barboros Caddesi asfalt yolunun orta refüjüne kadar uzanan, D-400 karayolu kotu altında kalan ve D-400 karayoluna güneyinden cephesi olan, denize yakın konumlu bir parseldir. Arazi üzerinde ekonomik değer arz eden herhangi bir yapı yoktur. Arazi düz ve eğimsiz bir yapıda olup imar ihyası yapılmış bir taşınmazdır.
Adresi : Barboros Caddesi Mahmutlar Mahallesi Alanya/ANTALYA
Yüzölçümü : 51,70 m2
İmar Durumu : Ayrık nizam 6 kat müsadeli % 25 emsal imarlıdır.
Kıymeti : 25.850,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/11/2016 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : Adliye Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 Mezat Salonu ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İli Alanya İlçesi Mahmutlar Mahallesi 2579 parsel sayılı 5.016,00 m2 alanlı tarla vasıflı taşınmazın KISITLI OSMAN GÜNEY'İN 1/80 HİSSESİ OLAN 62,70 M2 SATILACAKTIR. Taşınmaz Mahmutlar Mahallesinde merkezi bir konumdadır. Barboros Caddesi üzerindedir. taşınmaz cadde üzerinden geçmekte ve ince uzun bir yapıya sahip olup, denize yakın konumdadır. Arazi üzerinde ekonomik değer arz eden herhangi bir yapı yoktur. Arazi düz ve eğimsiz bir yapıda olup imar ihyası yapılmış, D-400 karayoluna kadar uzanan bir parseldir.
Adresi : Barboros Caddesi Mahmutlar Mahallesi Alanya/ANTALYA
Yüzölçümü : 62,70 m2
İmar Durumu :Ayrık nizam 6 kat müsadeli % 25 emsal imarlıdır.
Kıymeti : 31.350,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/11/2016 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Adliye Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 Mezat Salonu ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale AÇIK ARTIRMA USULÜ ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Tâyin edilen zamanda artırmaya, elektronik ortamda esatis.uyap.gov.tr adresinden verilen en yüksek teklif üzerinden başlanır. Üç defa bağırıldıktan sonra teklif olunan en yüksek bedel belirtilen bedelleri geçmek şartıyla en çok artırana ihale edilir. İhalede vasinin bulunması şarttır.
7- Alıcıya ihale bedelini ödemek üzere on (10) günü geçmemek şartıyla mühlet verilebilir.
8- Taşınmaz artırmada en çok artırana devir ve teslim edilebilmesi için vesayet makamının ihaleyi on gün içinde onaylaması gerekir
9- Satış bedeli vesayet makamı tarafından belirlenen milli bir bankaya yatırılır.
10- İhalenin hakim onayı ile tamamlanacağı, 10 gün içerisinde vesayet makamı tarafından onaylanmadıkça satış geçerli olmayacaktır.
11- Damga vergisi, %18 KDV bedeli (Ö.T.V.), Tapu harcının TAMAMI ile tahliye teslim masrafları alıcıya ait olup, belediye tellaliye bedeli, taşınmazın aynından doğan vergilerde TAŞINMAZ ALICISI TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR.
12- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR