ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Seyitgazi ilçesinde 1440 m2 tarım arazisi açık artırmayla satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00494797
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya Numarası
:
2016/48 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
8800 TL
İlk İhale Tarihi
:
10.02.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
10.02.2017 14:00
İhale Yeri
:
Eskişehir 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - 271 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/48 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda Eskişehir ili Seyitgazi ilçesi İkiçeşme Mahallesi 166 ada 46 parselde tarla olarak kayıtlıdır. % 1 eğimdedir. Derin, killi-tınlı, alüvyal toprak katmanına sahip arazi, yakın taban suyundan ve seydi suyundan sulama imkanı olan mutlak tarım arazisidir. 8-10 yıldır sürülüp ekilmediği, Seydi suyu tarafında erik-söğüt gibi ağaçların bakımsız şekilde bulunduğu görülmüştür. Yörenin iklimine uygun erik, elma, armut gibi meyve ağaçlarına ve sebze yetiştiriciliğine uygun arazidir. Seyitgazi yerleşim yerine 2,5-3 km uzaklıktadır.
Yüzölçümü : 1.440,00 m2
İmar Durumu : Plansız alan vasfındadır.
Kıymeti : 8.800,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün "3083 Sayılı kanun gereğince devir,temlik,ipotek edilemez ve satış vaadine konu olamaz" beyanı vardır.
1. Satış Günü : 10/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/03/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Eskişehir 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - 271 nolu oda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/48 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR