Yazdır

KARACABEY SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkemeden satılık tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00633946
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : KULAKPINAR MAH. / KARACABEY
: 14150
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 18.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 113200 TL
İlk İhale Tarihi : 21.12.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/20 SATIŞ
İhale Yeri : İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA ----------------------------------------------------------------------------
İkinci İhale Tarihi : 15.01.2017 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KARACABEY
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/20 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Kulakpınar Mahallesi,, 610 Parsel No'da tapuya kayıtlı, 14.150 m2 alanlı, tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Parsel tarla vasfında olup kuru tarıma elverişli Güney yönüne %5 meyilli arazidir. Parselde hububat türleri yetiştirtmesi mümkündür. Kulakpınar mahallesi yerleşim alanına oldukça uzak konumdadır.Parselingüneyinde kadastro yoluna cephesi vardır.Karacabey ilçesinde emlak komisyonculuğu yapan komisyonculardan ve civar mahallelerde yapılan araştırmalarda Mevcut durumu ve mevkii değerlendirildiğinde bu bölgede arazilerinm²si ortalama 8,00 TL den alınıp satıldığı, bi hali ile taşınmazın değerinin 113.200,00-TL edeceği bilirkişi raporunda bildirilmiştir.
İmar Durumu : Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce dosya içine gönderilen imar durum belgesine göre parsel tarım alanları nı içersinde kalmaktadır
Kıymeti : 113.200,00 TL, KDV Oranı : %18,Yüzölçümü : 14.150 m2
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/12/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR