GEMLİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkemeden satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622179
Şehir : Bursa / Gemlik
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
17.08.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
11.09.2017 10:00
İhale Yeri
:
Gemlik Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası - -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
SULH HUKUK MAHKEMESİ

SATIŞ MEMURLUĞU

2016/1 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN :
Tapu Kaydı : Bursa İli Gemlik İlçesi Hisar Mahallesi Küçük Çiftlik mevkinde kain tapunun 13 cilt, 1242 sayfa, 504 ada, 1 parselde kayıtlı bulunan 543,00 m2. Miktarındaki TARLA
Özellikleri : Satılmasına karar verilen taşınmazın üzerinde bahçeli dubleks olmak üzereyazlık bir konut bulunmaktadır. Yaklaşık 200,00 m2. Alana sahip olan taşınmaz sahile yaklaşık 250 metre mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın Pencereler pvc doğrama olarak imal edilmiştir. kapıların ve banhçe duvarı üstü korkulukların ferforjedemir doğrama olarak yapılmıştır.
Adresi : Hisar Mahallesi Küçük Çiftlik mevkii 114 Sokak N0:21-Gemlik
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Gemlik Belediye Başkanlığından alınan yazı cevabına göre satılmasına karar verilen taşınmaz 1/1000 Ölçekli Gemlik uygulama imar planı sınırları içerisinde kalmakta olup imar durumu "ayrık nizam" 2 kat konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu şekildedir
1. Satış Günü : 17/08/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/09/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir Bankanın kayıtsız, koşulsuz, süresiz katibanka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
2016/1 Tal. Satış -2-
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
İş bu ilan tebligat yapılmayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.15/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR