Yazdır

YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkemeden satılık tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00477238
Şehir : Yalova
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 1038056 TL
Dosya Numarası : 2014/21
İlk İhale Tarihi : 09.01.2017 13:50
İhale Yeri : SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
İkinci İhale Tarihi : 03.02.2017 13:50
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

YALOVA

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2014/21 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Yalova İl, Merkez İlçe, Safran Köyü Karatepe Mevki 118 Ada, 75 Parsel sayılı tarla vasıflı taşınmaz killi-tınlı toprak grubunda,toprak bünyesi orta sınıfta ve toprak geçirgenliği orta hızlı,kuru tarım arazisi ,bir kısmında hububat ekli,bir kısmında çalılık ve moloz döküntüleri görülmekte, taşınmaz güney istikametinde olup eğim % 10 civarındadır.Bölgenin ekolojik özellikleri; 739 mm yıllık ortalama yağışa sahip olması, nispi nem,güneşleme ve soğuklama süresi gibi faktörler pek çok bitkinin yetişmesine imkan sağladığı,Yalova-İstanbul karayoluna yakın olmasından dolayı ulaşımın kolay,nakliyenin kısa zamanda yapılarak yetiştirilen ürünlerin erken pazara ulaşmasına kolaylık sağladığı,bölgenin imar planı olmayıp köy yerleşim alanı dışında olduğu tespit edilmiştir.

Yüzölçümü : 17.875,95 m2

İmar Durumu : Yalova Belediye Başkanlığı yazı cevabında taşınmazın bulunduğu alan 1/5000 ölçekli,nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında yer almakta olup 1/25000 ölçekli çevre düzeni planında diğer tarım alanı lejandında kalmakta olduğu bildirilmiştir.


Kıymeti : 1.038.056,40 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 09/01/2017 günü 13:50 - 14:00 arası

2. Satış Günü : 03/02/2017 günü 13:50 - 14:00 arası

Satış Yeri : SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR