Yazdır

ORHANGAZİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkemeden satılık tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447741
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 214650 TL
İlk İhale Tarihi : 15.11.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi : 13.12.2016 10:00
Dosya Numarası : 2015/40
İhale Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Kaymakamlık Bölümü Bodrum Kat
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ORHANGAZİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2015/40 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz Bursa ili, Orhangazi ilçesi, Çeltikçi mahallesi, Kaldırımyolu mevki, 983 parselde kayıtlı olup 2.862,00 m² yüzölçümlüdür. Taşınmaz zeytinlik vasfı ile kayıtlıdır.Keşif tarihinde zeminde yapılan incelemede taşınmazın halen zeytinlik olarak kullanıldığı, içinde en yaşlısı 100 yaş üzeri olmak üzere muhtelif yaşlarda ve mahsuldar çağda oldukları kanaatine varılan zeytin ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazdaki zeytin ağaçlarında habitus ve verim çemberinin genelde büyük yapıda olduğu, toprağının killi-tınlı yapıda, meyilin yaklaşık % 1-2 civarı olduğu gözlenmiştir. Taşınmazın paftasında Güney sınırından kadastrolu yola cephesi bulunmaktadır.

Adresi :Bursa ili, Orhangazi ilçesi, Çeltikçi mahallesi, Kaldırımyolu mevki, 983 parsel

Yüzölçümü : 2.862,00 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Bursa 2020 yılı 1/100 000 ölçekli çevre düzeni planı kapsamında tarımsal niteliği korunacak alanda kalmaktadır.

Kıymeti : 214.650,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu sicilinde yazılı olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 15/11/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 13/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Kaymakamlık Bölümü Bodrum Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR