Yazdır

LAPSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkemeden satılık ev ve depo

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622537
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/6
İlk İhale Tarihi : 04.07.2017 10:30
İhale Yeri : LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA
Muhammen Bedeli : 759770 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili, Lapseki ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Dalyan ovası mevkii, 152 ada 32 parselde kayıtlı, 999,00 m2 miktarında Bahçeli Kargir Ev ve Depo niteliğinde taşınmaz olup,Parselde iki katlı dubleks kargir mesken yapısı ile giriş sol ön cephede kargir depo ve bekçi evi biçiminde bir yapı bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Lapseki imar planı içinde, genellikle yazlık amaçlı kullanılan konutların bulunduğu Dalyan mahallesinde ve denize sıfır konumdadır. İlçe merkezine 2,5 km, Bursa Çanakkale yoluna 200 metre mesafede ve ilçe halk plajının hemen yanındadır. Dubleks yapı zemin katında 2 oda , salon mutfak ve wc-duş, dubleks merdiven ile çıkılan katta üç oda, salon banyo wc, hol, açık balkon ve teraslar şeklinde inşaa edilmiştir. Çatısı ahşap kiremit ile örtülüdür. Kuzey cephedeki balkonlar ve teraslar pvc doğrama ile kapatılmış, iç kapılar ahşap, dış pencereler pvc'dir. Zeminler seramik kaplı, iç ve dış yüzeyler boyalı badanalı olup yapı kullanılabilir durumdadır. Faydalı kullanım alanıyaklaşık 100+100=200 m2'dir. Parsel çevresi bahçe duvar üzeri tel çit ile çevrilidir. Bahçe içerisinde yaklaşık 40 m2 basit tarzda inşa edilmiş depo ve bakıcı evi olarak kullanılan kargir bir yapı daha mevcuttur. Ön cephede açık otopark düzenlemesi vardır. Taşınmaz içergisnde hobi bahçesi şeklinde meyve ağaçları bulunmaktadır. Ayrıca orman ağaçlarından ıhlamur, çam ağacı ve kavak ağacı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde ayrıca 1 adet erik, 1 adet asma, 2 adet şeftali, 1 adet armut, 1 adet nar, 1 adet zeytin, 1 adet incir, 1 adet badem, 11 adet çam, 1 adet kavak ağacı, 1 adet ıhlamur ağacı bulunmaktadır. Taşınmazın arsa değeri+dubleks mesken değeri+Depo-bakıcı eve değeri+taşınmaz üzerindeki ağaçların değeri ile birlikte Toplam: 759.770,00 TL olduğu bilirkişilerden alınan 17.01.2017 ha vale tarihli ek bilirkişi raporuyla belirlenmiştir. Taşınmazın bir kısmı park alanında bulunmakta ve yola terki mevcuttur.
Adresi : Dalyan Mahallesi Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 999 m2
İmar Durumu : Lapseki Belediye Başkanlığının cevabi yazısında; Taşınmazın imar planında bir kısmı park, 7 metrelik yol terki ve kalan kısmı da otel alanı olarak imarlı olduğu, otel yapılması halinde TAKS;0.25, KAKS; 1.25, H.MAX;15/50, 5 kata imarlıdır. Motel Yapılması halinde TAKS;0.25, KAKS;0.75, H.MAX;9/50, 3 kata imarlıdır. Kamping yapılması halinde TAKS;0.10, 1 kata imarlıdır. Kamu Eğitim ve Dinlenme Tesisleri Yapılması halinde TAKS;0.25, KAKS;1.25, H.MAX;15/50, 5 kata imarlı olduğu bildirilmiştir. Ayrıntılı imar durumu dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 759.770,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 06.02.2007 Tarihli Bakanlar Kurulu Kararına İstinaden Yabancı Gerçek Kilişelere ve Tüzel Kişilere Satılımaz. Sınırlı ve aynı hak tesis edilemez şerhi, Bu parselin 31 nolu parsele folyesinde görüldüğü üzere 30 m2 bina tecavüzü vardır, Versaset ve İntikal Vergi İlişiği kesilmemiştir, Belediye İmar uygulamasına alınmıştır şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/07/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/06/2017
-İLK İHALE BEDELİNİ YATIRMAYARAK İHALENİN FESHİNE NEDEN OLAN ALICI (HİSSEDAR) TALEBİ HALİNDE PEŞİN PARA İLE İHALEYE KABUL EDİLECEKTİR.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR