ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Meşrutiyet'de 3+1 mesken icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00921753
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : MEŞRUTİYET MAH. / ZONGULDAK
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADIM 27.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/168 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ
2018/168 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İli, Merkez İlçe,Meşrutiyet Mahallesi, Hoştepe Sokağı, 24 Ada ,82 parsel de Teras da 5 nolu bağımsız bölümdür. Mesken niteliğindedir.Arsa payı oranı 15/45 dir.126,33 m2 dir, Çevreye hakim manzara yapısı vardır ve önü deniz manzaralıdır. Şehir merkezinde valilik binasının bulunduğu şehir merkezini ve Zonguldak limanını kuşbakışı görmektedir. Kapı numarası 10/E dir. Mimari olarak salon-3 oda-banyo-wc-mutfak-antre-hol-teras-balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Dairenin dış kapısı çelik kapı ,iç kapıları pre kontraplaktan yapılmış vernikli cilalı ahşap doğrama,teras balkon kapısı renkli plastik doğrama,duvarları plastik badanalı,mutfak tezgahı granit,mutfak dolapları lamine,wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik,banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik banyo içerisinde klozet -hilton lavabo duşakabinli köşeli oturmalı küvet mevcut,balkon zemini karo mozaik ,balkon korkulukları demir ferforjedir.
Adresi : Zonguldak İli,Merkez İlçesi, Meşrutiyet Mahallesi, Hoştepe Sokak 5 nolu Bağımsız Bölüm 1/1 Hisseli
Yüzölçümü : 278,19
Arsa Payı : 15/45
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 kat ticaret+konut alanıdır. Çevreye hakim manzara yapısı vardır. Kuzeyi deniz manzaralıdır. Taşınmaza ulaşım araba yolundan yaklaşık 200 basamak merdivenle sağlanmaktadır. Şehir merkezine çok yakın mesafededir. Bölgesel olarak yavaş gelişmekte olan bir alanda kalmaktadır. Çevresinde çok sayıda çeşitli katlarda eski yapılardan oluşan yerleşim birimleri bulunmaktadır. Yakınında Belediye Kültür Merkezi, Zonguldak Valiliği, Şehir Merkezi, İş Bankası,işyerleri,İnönü Parkı, mağazalar yer almaktadır. Üzerinde 5 katlı yapı mevcuttur.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanununun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR
1. Satış Günü : 26/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/168 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR