ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Merkez'de 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114818
Şehir : Zonguldak / Kilimli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 134
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

ŞAFAK 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7138 Esas
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2019/7138 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 96 Ada, 265 Parsel, KİLİMLİ Mahalle/Köy, Göl Yanı Mevkii, 20 Nolu Bağımsız Bölüm 96 Ada 265 Parsel nolu taşınmazın özellikleri : 96 Ada 265 Parsel nolu taşınmaz, Kilimli Merkez İlçe sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Merkez Mahallesi, Cumhuriyet Caddesinde yer almaktadır. Topoğrafik olarak düz eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Şehir merkezine çok yakın mesafededir. Çevreye hakim manzara yapısı vardır.Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Bölgesel olarak gelişme alanı içerisindedir. Üzerinde; bodrum kat+zemin kat+asma kat+5 normal kat+dubleks katlı betonarme yapı mevcuttur. Deniz kenarına çok yakın mesafededir. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından iyi bir mevkide sayılır.
96 Ada 265 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut apartman; bodrum kat+zemin kat+asma kat+5 normal kat+dubleks katlı olup betonarme yapı tarzında inşaa edilmiştir. Yeni yapı görünümündedir. Zemin kat +asma katı işyeri diğer katları mesken niteliğinde daire şeklindedir. Zemin kat +asma kat haricinde diğer katların kuzey tarafında 2'şer daire güney tarafında birer daire bulunmaktadır. Dış cephesi sıvalı boyalı (mantolama yapılmış), ısınma sistemi kaloriferli (doğalgazlı), asansörlü, üzeri çatı örtülüdür. Bina üzerinde kat irtifakı kurulmuştur. Apartmanın ismi : Bulut Apartmanı, Apartman kapı numarası : 32'dir. Apartmanın ana giriş kapısı kısmen camlı saçtan yapılmış demir kapı, merdiven basamakları mermer, merdiven korkulukları paslanmaz alüminyumdur.
Mesken niteliğinde dubleks dairedir. Borçlu tarafından iskan edilmektedir. Genel olarak vasat görünümü vardır. Kısmen çevreye hakim manzara yapısı vardır. Apartmanın arka cephe tarafında (güney tarafı) yer almaktadır. Yandan denizi görmektedir. Mimari olarak, salon-2 teras balkon-kiler-3 oda-banyo wc.-ara hol-giriş holü-mutfak-balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Kullanılan faydalı inşaat alanı (teras balkonlar dahil) 134.00 m², brüt inşaat alanı 160.00m² dir. Söz konusu dubleks dairenin; katlar arası irtibatı sağlayan içeriden merdiveni mevcut, dış kapısı çelik kapı, pencereleri renkli plastik doğrama, ısınma sistemi kaloriferli (doğalgazlı), balkon zemini seramik, balkon kapısı renkli plastik doğrama, mutfak zemini seramik, mutfak tezgahı mermerit, mutfak dolapları lamine, giriş holü-ara hol-oturma mekanlarının zemin döşemeleri laminant, kalorifer petekleri panel radyatör, duvarları saten boyalı, iç kapıları Amerikan panel kapı, banyo wc. zemini duvarları tavana kadar seramik, banyo içerisinde; Hilton lavabo-klozet-duşakabinli köşeli duş teknesi mevcut, katlar arası bağlantıyı sağlayan merdiven basamakları laminant kaplama, kiler zemini laminant, teras balkon kapıları renkli plastik doğrama, teras balkon zemin döşemeleri seramik kaplı vaziyettedir.
Adresi : Zonguldak ili, Kilimli ilçesi, Merkez Mahallesi, Gölyanı Mevkii, Cumhuriyet Cad. Kain tapunun 96 Ada, 265 Parsel nolu taşınmazın 6. Katında yer alan 20 bağımsız bölüm nolu dubleks daire.
Yüzölçümü : 503,95 m²
Arsa Payı : 11/240
İmar Durumu : Dosyasında bilgi gibidir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez. (tapu kaydındaki gibidir.)
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7138 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR