ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062780
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : TEPEBAŞI MAH. / ZONGULDAK
Oda Sayısı : 3+1
: 141
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İNANIŞ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3636 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2019/3636 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Zonguldak İl, Merkez İlçe, 432 Ada, 11 Parsel, Tepebaşı Mahalle/Köy,İkinci kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm,Mesken.Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 594,38 m2.dir.Üzerinde 4 katlı yapı bulunmaktadır.Ulaşımı kolaydır.Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir.Çevreye hakim manzara yapısı vardır.Taşınmaz üzerinde mevcut yapının özellikleri:4 katlıdır.Genel görünümü iyi sayılır.Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir.Önü yola cephelidir.Zemin katında garaj, diğer katların her birinde mesken niteliğinde birer daire vardır ve tümü iskan edilmektedir.Bina kapı numarası 28 dir.Bodrum kat haricinde diğer katlara bina içerisinden merdivenle çıkılmaktadır.Binanın;ana merdiven basamakları mermer,dış kapısı demir kapı, merdiven korkulukları demir profilden yapılmıştır.Bina üzerinde kat mülkiyeti kurulmuştur.Taşınmaz üzerinde mevcut yapının dairenin özellikleri:Mesken niteliğinde dairedir.Arsa payı oranı 20/80 dir.Çevreye hakim manzara yapısı vardır.Kat mülkiyetlidir.Isınma sistemi kaloriferlidir (doğalgazlı).Genel olarak vasat görünümü vardır.Kat yüksekliği çatı eğimi gabarisi içerisinde kalmaktadır.Ulaşımı kolaydır.Yakınında;okul-market-cami-çocuk parkı-hastane vardır.Mimari olarak, salon-3 oda-2 hol-balkon-mutfak-banyo-wc. şeklinde dizayn edilmiştir.Kullanılan faydalı inşaat alanı 141.00m2, brüt inşaat alanı 162.00m2 dir.
Adresi : Zonguldak ili Merkez ilçesi Tepebaşı mah. Gök sk. 432 ada 11 parsel.
Yüzölçümü : 141 m2
Arsa Payı : 20/80
İmar Durumu : Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AT Diğer (Konusu: Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından, yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı bakanlar kurulu kararı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesisi edilemez.)Bu parsel içerisinde maden damarı zuhurunda maden idaresinin veya ruhsatname sahibinin bu parsel üzerine ocak ve baca açarak işletme selahiyeti mevcuttur. Yönetim planı:26/01/2008. At arazinin altındaki madenler hazineye aittir.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
Satış Şartları :
1
- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3636 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR