ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Merkez'de 2+1 prefabrik yapı ve bahçesi icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094709
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : İNAĞZI MAH. / ZONGULDAK
Oda Sayısı : 2+1
: 52
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ŞAFAK 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/243 Talimat
Muhammen Bedeli
:
104,637 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2019/243 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 1350 Ada, 5 Parsel, İNAĞZI Mahalle/Köy, Mert Sokak Mevkii, Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından çok gelişmiş olmayan vasat bir bölgededir. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. İmar durumu ayrık nizam 4 kat konut alan olup, 13. Etap ıslah imar planı içerisinde kalmaktadır. Hemen yanından Göktepe sokak yolu geçmektedir. Topoğrafik olarak çık az eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Şehir merkezine uzak mesafede sayılır.Üzerinde tek katlı prefabrik yapı ve bahçesi bulunmaktadır. Çevresinde çok sayıda az katlı yerleşim birimleri ile bağ bahçeler mevcuttur. Yakınında; cami, okul,market vardır. Mülkiyeti tam hisse olup dosyamız borçlusuna aittir. Manzarası yoktur.Taşınmazın üzerinde mevcut yapının özellikleri : Tek katlıdır. Prefabrik yapı tarzında inşa edilmiştir. Çok eskiden belediye deprem evleri olarak yapılmıştır. Yıpranmış görünümü vardır. Üzerinde mesken niteliğinde tek daire vardır ve Yaşar Karabulut tarafından iskan edilmektedir. Bina kapı numarası 15'dir. Mimari olarak, salon-2 oda-antre-hol-mutfak-banyo-wc şeklinde dizayn edilmiştir. Söz konusu binanın; dışı boyalı, üzeri çatılı, ısınma sistemi kaloriferlidir (doğalgazlı). Özellikleri olarak çevre ve Şehircilik Bakanlığının 3. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir. Söz konusu bina üzerindeki dairenin; tavanları kontraplak, iç kapıları pres kontraplaktan yapılmış ahşap doğrama, iki odanın zemini minöfle, salon zemini tahta döşeme, pencereleri vernikli cilalı ahşap doğrama, duvarları sıvalı badanalı, antre-hol zemini seramik, mutfak zemini seramik, mutfak dolapları mdf, mutfak tezgahı mermer, banyo-wc zemini duvarları kısmen seramik, dış kapısı vernikli cilalı ahşap doğramadır. Kullanılan faydalı inşaat alanı 52.000 m², brüt inşaat alanı 60.000 m² 'dir. Yapının genel görünümü niteliği sobalı-prefabrik yapı oluşu, inşaatta kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, genel görünümü, bahçeli oluşu, yola yakınlığı, manzarası, diğer objektif esaslar, paranın satın alma gücü, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar, civarındaki serbest piyasa emsal emlak alım satım rayiçleri dikkate alındığında, keşif tarihi itibariyle serbest piyasa rayiç değeri 30.000-TL edebileceği görüşü bildirilmiştir. Mevcut mesken niteliğinde tek katlı prefabrik yapının keşif tarihi itibariyle serbest piyasa rayiç değeri toplamı 104.637,00- TL'dir.
Adresi : Zonguldak İli, Merkez İlçesi, İnağzı Mahallesi, Mert Sokak, 1350 Ada, 5 Parsel
Yüzölçümü : 248,79 m²
Arsa Payı : Tam.
İmar Durumu : Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planına göre 13. Etap Islah İmar planı sınırları içinde kalmakta olup, bu plana göre A-4 (ayrık nizam 4 kat) konut alanında kalmaktadır..
Kıymeti : 104.637,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-) Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından, yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticari şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
2-) 3303 sayılı kanunun 3. Maddesi gereğince idarenin ve ruhsat sahiplerinin maden arama ve işletme faaliyetlerine müdahale edilemez ve bundan doğacak zararlardan mülkiyet hakkına dayanılarak bir hak ve tazminat iddiasında bulunulamaz.
3-)Taşınmazın 1/1000 ölçekli imar planı yapılmış olup, uygulama yapılmadığından 3194 sayılı kanunun 18. Maddesine göre kamu hizmetine ayrılan ve düzenleme ortaklık payından karşılanmayan kısımların bulunması halinde, bu kısımlar için tahsil edilen bedelin hak sahibine aynen iade edilerek herhangi bir hak ve tazminat talep etmeksizin tekrar hazine adına tescil veya kamuya terk edilecektir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR