ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094712
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : MEŞRUTİYET MAH. / ZONGULDAK
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Kot 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADIM 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5278 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 11:20
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2019/5278 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 367 Ada, 199 Parsel, MEŞRUTİYET Mahalle/Köy, 467 Evler Caddesi Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Zonguldak ili Merkez İlçesi, Meşrutiyet Mahallesi 467 Evler caddesinde kain tapunun 367 Ada 199 Parseli üzerinde mevcut yapının 2. bodrum katında yer alan 1 bağımsız bölüm dairedir.Apartman kapı numarası 46'dır.Zonguldak belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından vasat bir mevkidedir. Manzarası yoktur. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Ulaşımı kolaydır. Şehir merkezine yakın mesafede sayılır. Bölgesel olarak gelişmiş bir alanda kalmaktadır. Yakınında; market cami,okul,çocuk parkı, 467 Evler Sitesi bulunmaktadır. İmar durumu; blok nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde 7 katlı yapı bulunmaktadır. 3 bodrum kat+zemin kat+3 normal kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. 3. Bodrum katı işyeri şeklinde olup, diğer katlarında mesken niteliğinde daireler bulunmaktadır. 3. bodrum kat haricinde tüm katlar iskan edilmektedir. Söz konusu yapının; dış cephesi sıvalı-boyasız, ısınma sistemi kaloriferli (doğalgazlı), üzeri çatı örtülüdür. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 3. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir. Genel olarak vasat görünümü vardır. Kiracı tarafından iskan edilmektedir. Mimari olarak giriş holü-salon-oda-2 balkon-lavabo yeri mutfak-wc-banyo şeklinde dizayn edilmiştir. Dairenin kullanılan faydalı inşaat alanı 70.00 m², brüt inşaat alanı 80.00 m²'dir. Dairenin ana giriş kapısı çelik kapı, kalorifer petekleri panel radyatör, iç kapıları vernikli cilalı kısmen buzlu camlı pres kontraplaktan yapılmış ahşap doğrama, duvarları sıvalı badanalı, mutfak tezgahı mermer, mutfak dolapları mdf, mutfak duvarları kısmen seramik, banyo içerisinde lavabo duşakabin duş bataryası mevcut, giriş holü zemini seramik, balkonların zemini seramik, pencereleri plastik doğrama,oturma mekanlarının zemini laminant,bir balkonun ön cephesi plastik doğrama ile kapatılmış vaziyette, diğer balkonun önü katlamalı cam ve paslanmaz aluminyum doğrama korkuluk şeklindedir. dairenin içerisinde mevcut mekanların bir kısmı kare ya da dikdörtgen şeklinde olmayıp, yamuk şeklindedir.
Adresi : Zonguldak ili Merkez ilçesi Meşrutiyet Mah. 467 Evler caddesi kain tapunun 367 Ada 119 parseli üzerinde mevcut yapının 2. Bodrum katında yer alan 1 bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 402,28 m²
Arsa Payı : 13/110
İmar Durumu : Zonguldak belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından, yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticari şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR