ZONGULDAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Zonguldak/Merkez'de 115 m² daire mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

ZONGULDAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01107896
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / BEYCUMA
: 115
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ŞAFAK 27.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZ:
Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Yayla Mahallesi, Zonguldak - Kilimli Şosası Mevkii, 585 Ada, 2 Parsel,A Blok, Dördüncü Kat, 10 nolu bağımsız bölüm, mesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır.İmar durumu; blok nizam 4 kat konut alanıdır. Yüzölçümü 1.086,73m2'dir. Üzerinde; 7 katlı 14 daireli apartman vardır.
Taşınmaz üzerinde mevcut yapının özellikleri:7 katlıdır.Her katında mesken niteliğinde ikişer daire vardır ve tümü iskan edilmektedir. Çok eski yapı olup, genel olarak vasat görünümü vardır. Söz konusu apartmanın; dış cephesi sidink kaplama, üzeri çatı örtülü, ısınma sistemi kaloriferlidir (doğalgazlı). Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Üzerinde kat mülkiyeti kurulmuştur.
Dördüncü Kat, 10 nolu bağımsız bölüm, mesken nitelikli taşınmazın özellikleri: Apartmanın kuzey batı tarafından yer almaktadır. Genel olarak vasat görünümü vardır. Arsa payı oranı 70/980dir. Mülkiyeti tam hisselidir. Kat mülkiyeti tapusu vardır. Apartmanın Kapuz Caddesi tarafından ana giriş kısmının 2 kat üstünde kalmaktadır. Arka (güney) cephesi Kapuz Caddesine bakmaktadır. Yüzölçümü 115.00m2'dir.
Adresi : Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Yayla Mahallesi, Zonguldak - Kilimli Şosası Mevkii, 585 Ada, 2 Parsel, Dördüncü Kat, 10 nolu bağımsız bölüm, mesken nitelikli taşınmaz
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 1- Yönetim Planı 25.02.1980 tarih 2-Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZ:
Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Tepebaşı Mahallesi, Topbaşı Mevkii, 432 ada, 37 Parsel nolu A14 Blok I. Kat 5 Bağımsız bölüm nolu Mesken niteliğinde taşınmazdır. TaşınmazZonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 2.510,19m2?dir. Üzerinde; Gözde Sitesine ait üç adet 6 katlı bir adet 5 katlı blok vardır. İmar durumu; blok nizam 4 kat konut alanıdır.Taşınmaz üzerinde mevcut A14 Bloğun özellikleri:Eski yapı olup kısmen yıpranmış görünümü vardır. Söz konusu yapının; dış cephesi siding kaplı, üzeri çatı örtülü, ısınma sistemi kaloriferlidir (doğalgazlı). Alt katında beş adet işyeri niteliğinde bağımsız bölümler vardır. Diğer katlarında her katında mesken niteliğinde ikişer daire bulunmaktadır. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Bina üzerinde kat mülkiyeti kurulmuştur.Taşınmaz üzerinde mevcut A14 Blok I. Kat 5 Bağımsız bölüm nolu gayrimenkulün özellikleri:Bahse konu apartmanın kuzey batı tarafında yer almaktadır.Mesken niteliğindedir.Isınma sistemi kaloriferli olup daire içerisine henüz doğal gaz bağlantısı yapılmamıştır. Mülkiyeti tam hisselidir. Arsa payı oranı 50/2200?dür. Kat mülkiyeti tapusu vardır. Dairenin; kullanılan faydalı inşaat alanı 100.00m2, brüt inşaat alanı 115.00m2?dir.
Adresi : Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Tepebaşı Mahallesi, Topbaşı Mevkii, 432 ada, 37 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut A14 Blok I. Kat 5 bb nolu mesken nitelikli taşınmaz
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 1-3303 sayılı kanunun üçüncü maddesi gereğince idarenin ruhsat sahiplerinin maden arama ve işletme faaliyetine müdahale edilemez ve bundan doğacak zararlarda mülkiyet hakkına dayanılarak bir hak ve tazminat iddiasında bulunamaz.
2-Yönetim Planı 22.03.1999 tarih
3-Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın 20 gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR