ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Merkez'de 1+1 mesken icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130549
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : MEŞRUTİYET MAH. / ZONGULDAK
Oda Sayısı : 1+1
: 43
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 9
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

ŞAFAK 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/353 Talimat
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:05
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 11:05
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2019/353 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Meşrutiyet Mahallesi, 28 Ada, 5 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut yapının 4.katında yer alan 16 bağımsız bölüm nolu mesken niteliğinde daire,Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir.Üzerinde 9 katlı yapı mevcuttur. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir.Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından vasat bir mevkide sayılır.Şehir merkezine yakın mesafededir.Üzerinde kat irtifakı kurulmuştur. Dış cephesi sıvalı boyalı, üzeri çatı örtülü, ısınma sistemi kaloriferli (doğalgazlı), asansörlüdür. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Toplam 27 bağımsız bölüm vardır.Mesken niteliğindedir.Genel olarak vasat görünümü vardır. Manzarası yoktur. Apartmanın güney batı tarafında yer almaktadır. Keşif tarihi itibariyle kiracı tarafından iskan edilmekte olduğu görülmüştür.Kat irtifakı tapusu vardır. Mimari olarak; giriş holü-wc. banyo (müşterek)-salon mutfak (müşterek), balkon-oda şeklinde dizayn edilmiştir. Kullanılan faydalı inşaat alanı 43.00 m², brüt inşaat alanı 50.00 m²'dir. 1+1 daire şeklindedir.Dairenin; wc.-banyo zemini duvarları tavana kadar seramik, banyo-wc. içerisinde; klozet-hilton lavabo-duşakabinli köşeli duş teknesi mevcut, dış kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel kapı, antre zemini seramik, salon-mutfak bölümünde mutfak kısmı zemini seramik, salon kısmı zemini laminant, oda zemini laminant, balkon kapısı renkli plastik doğrama, balkon zemini seramik, balkon korkulukları camlı paslanmaz alüminyum, pencereleri renkli plastik doğrama, mutfak tezgahı granit, mutfak dolapları lamine, kalorifer petekleri opanel radyatör, duvarları saten boyalı vaziyettedir.
Adresi : Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Meşrutiyet Mahallesi, 28 Ada, 5 Parsel Nolu Taşınmaz Üzerinde Mevcut Yapının 4.Katında Yer Alan 16 Bağımsız Bölüm Kadırga Apartmanı, Apartmanın Kapı Numarası : 26'Dır.
Yüzölçümü : 349,74 m²
Arsa Payı : 6/277
İmar Durumu : Dosyasında bulunan bilgi gibidir.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 1-)Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından, yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
2-)27 bağımsız bölüm için cind değişikliği harcı tahsis edilmiştir.
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/353 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR