ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Kozlu'da 99 m² daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077737
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / KOZLU
Oda Sayısı : 2+1
: 99
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 10
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/273 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2018/273 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Zonguldak İl, Kozlu İlçe, 266 Ada, 3 Parsel, FATİH Mahalle/Köy, 43 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, Fatih Mahallesi, İ.Ergene Caddesi, 266 Ada, 3 Parsel üzerinde mevcut 2 bodrum kat+zemin kat+9 normal kat+dubleks katlı Koza Evleri apartmanın 10. katında yer alan 43 bağımsız bölüm nolu mesken Kozlu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 833.66m²'dir. Üzerinde Koza Evleri Sitesi vardır. İmar durumu; blok nizam 9 kat ticaret+konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde mevcut yapının özellikleri : 2 bodrum kat+zemin kat+9 normal kat+dubleks katlıdır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Yeni yapı görünümündedir. Apartman kapı numarası 33?dür. Önü İ.Ergene Caddesine cephelidir. Bodrum katları yol kotu altında kalmakta olup, otopark olarak kullanılmaktadır. Zemin katı market şeklinde kullanılmaktadır. Diğer katlarında mesken niteliğinde daireler bulunmaktadır. Yapının iki ayrı giriş kapısı vardır. Dışı giydirme cephe, üzeri çatılı, asansörlü, kaloriferlidir (doğalgazlı). Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Apartmanın; ana giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, merdivenleri mermer, merdiven korkulukları paslanmaz alüminyumdur. 43 bağımsız bölüm nolu gayrimenkulün özellikleri Mülkiyeti tam hisse olarak borçlu adına kayıtlıdır. Arsa payı oranı 1/100?dür. Apartmanın kuzey doğu tarafında iç kısımda yer almaktadır. Keşif tarihi itibariyle kiracı tarafından iskan edilmekte olduğu görülmüştür. Genel olarak vasat görünümü vardır. Önü İ.Ergene Caddesine cephelidir. Kısmen çevreye hakim manzara yapısı vardır. Uzaktan denizi görmektedir.Mimari olarak, salon-oda-2 balkon-hol-kiler-banyo wc.-mutfak şeklinde dizayn edilmiştir. Söz konusu dairenin; salon zemini laminant, duvarları saten boyalı, tavanları kartonpiyerli, hol zemini laminant, iç kapıları Amerikan panel kapı, dış kapısı çelik kapı, kalorifer petekleri panel radyatör, banyo zemini duvarları tavana kadar seramik, banyo içerisinde; hilton lavabo-köşeli duşa kabinli duş teknesi-klozet mevcut, oda zemini laminant, balkon zemini karo seramik, mutfak zemini laminant, mutfak tezgahı mermerit, mutfak dolapları lamine, pencereleri renkli plastik doğrama, balkon kapıları plastik doğramadır. Dairenin; kullanılan faydalı inşaat alanı 99.00 m², brüt inşaat alanı 114.00 m²'dir. Balkonların kullanılan faydalı inşaat alanı toplamı 24.93 m² olup, 99.00 m² nin içerisinde kalmaktadır.
Adresi : Apt Kapı Numarası 33dür. Önü İ.Ergene Caddesine Cephelidir. Kozlu / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 83.366 m² (Ana taşınmaz yüzölçümü)
Arsa Payı : 1/100
İmar Durumu : Blok nizam 9 kat ticaret+konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/273 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR