ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Kozlu'da 6+1 dubleks daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037360
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Oda Sayısı : 6+1
: 232
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 9
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/55 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
Zonguldak 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2019/55 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Zonguldak İl, Kozlu İlçe, 316 Ada, 1 Parsel, KOZLU MERKEZ Mahalle/Köy, Yalıboyu mevkii Mevkii, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu olan, Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, Merkez Mahallesi, Şehit Polis Hasan Bilgin Sokak, 316 Ada, 1 Parsel üzerinde mevcut zemin kat+asma kat+6 normal kat+dubleks katlı apartmanın 7.katında yer alan 15 bağımsız bölüm nolu dubleks dairedir. Kapı numarası 13'tür. Zonguldak Kozlu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Yüzölçümü 293,57 m²'dir. İmar durumu; bitişik nizam 6 kat ticaret alanıdır. Söz konusu yapının; dış cephesi sıvalı-boyalı, üzeri çatı örtülü, ısınma sistemi kaloriferli, doğalgazlı), asansörlüdür. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Apartmanın; ana giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, merdiven basamakları mermer, merdiven korkulukları paslanmaz alüminyumdur. 316 Ada 1 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut yapının 7.katında yer alan 15 bağımsız bölüm nolu dubleks dairenin özellikleri : Mesken niteliğindedir. Daire kapı numarası 13'tür. Arsa payı oranı 45/434'dür. Mülkiyeti tam hisse olarak Ahmet oğlu Cengiz Gürleyen'e aittir. Keşif tarihi itibariyle boş vaziyette olduğu iskan edilmediği görülmüştür. Genel görünümü iyidir. Dubleks dairede mevcut olan katlar birbirinden ayrılmış olup, iki ayrı bağımsız bölüm şeklinde kullanılmaktadır. Kat mülkiyeti tapusu vardır. Her iki dairenin ana giriş kapıları ayrı ayrıdır. Çevreye hakim manzara yapısı vardır. Alt kat dairesi mimari olarak; salon-mutfak-4 oda-hol-banyo wc.-balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Kullanılan faydalı inşaat alanı 116.00 m², brüt inşaat alanı 133.00 m²'dir. Üst kat dairesi mimari olarak; teras balkon-salon-2 oda-hol-banyo şeklinde dizayn edilmiştir. Kullanılan faydalı inşaat alanı 116.00 m², brüt inşaat alanı 133.00 m²'dir. Üst kat dairesinin yaklaşık 42.00 m²'si açık teras şeklinde dizayn edilmiştir. Söz konusu dairenin; ana giriş kapısı çelik kapı, Teras balkonun cephesi ve üzeri kapatılacak şekilde demir profillerle iskeleti oluşturulmuş vaziyette, teras balkon zemini seramik, oturma mekanları ve holün zemini laminant, banyo wc. zemini duvarları tavana kadar seramik, banyo içerisinde; oturmalı köşeli duşakabinli duş teknesi-klozet-hilton lavabo mevcut, pencereleri renkli plastik doğrama, kalorifer petekleri panel radyatör, tavanlar alçıpen asma tavan şeklinde, iç kapıları panel kapı, duvarları saten boyalı vaziyettedir. (Üst kat daire içerisinde mutfak bulunmayıp daha sonra dizayn edileceği tahmin edilmektedir. ) sonuç olarak, dubleks dairenin; toplam kullanılan faydalı inşaat alanı 232.00 m², toplam brüt inşaat alanı 266.00 m²'dir. 450.000,00.-TL. edebileceği görüş ve kanaatine varılmıştır.
Adresi : Zonguldak ili, kozlu ilçesi, Kozlu Merkez Mah. Merkez Mahallesi, Şehit Polis Hasan Bilgin Sokak, Yalıboyu mevkii Kapı No: 13 Zonguldak/Kozlu
Yüzölçümü : 232 m²
Arsa Payı : 45/434
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18'dir. İpotekli taşınmaz olduğundan Alacaklı Banka KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası uyarınca muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Zonguldak 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. Maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere teblig yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/55 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR