ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Kozlu'da 3+1 daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133870
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / KOZLU
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

İMZA 19.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1755 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 11:10
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2019/1755 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Zonguldak ili Kozlu ilçesi 227 Ada 1 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut A-2 Blok 10 Bağımsız Bölüm nolu dairenin özellikleri : Kozlu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Kısmen çevreye hakim manzara yapısı vardır. İmar durumu; blok nizam 4 kat ticaret+konut alanıdır. Üzerinde 5 bloktan oluşmuş Yılmaz Evler Sitesi vardır.Bölgesel olarak gelişme alanı içerisindedir. Bodrum kat+zemin kat+4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Genel olarak yıpranmış görünümü vardır. Apartman kapı numarası 30'dur. Dış cephesi renkli kaleterasit sıvalı, üzeri çatı örtülü, ısınma sistemi kaloriferlidir. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir.227 Ada 1 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut A-2 Blok 10 Bağımsız Bölüm nolu dairenin özellikleri : Mesken niteliğindedir. Genel olarak yıpranmış olup, vasat görünümü vardır.Binanın en üst kat kuzey batı tarafında yer almaktadır. Çevreye hakim manzara yapısı vardır. Mülkiyeti tam hisse olarak borçluya aittir. E-10 kiler eklentisi vardır. Söz konusu dairenin; dış kapısı çelik kapı, oturma mekanlarının zemin döşemeleri marley kaplama, kalorifer petekleri panel radyatör, salon giriş kapısı kısmen buzlu camlı pres kontraplaktan yapılmış ahşap doğrama, ön balkon zemini fayans döşeli olup cephesi plastik doğrama ile kapatılmış vaziyette, mutfak zemini ve duvarları fayans kaplı, mutfak tezgahı mermer, mutfak dolapları lamine, hol zemini fayans, banyo zemini duvarları tavana kadar seramik, banyo içerisinde; ayaklı lavabo-klozet-duşakabinli köşeli duş teknesi mevcut, arka balkon zemini fayans ve dış cephesi plastik doğrama ile kapatılmış vaziyette, iç kapıları kısmen buzlu camlı pres kontraplaktan yapılmış ahşap doğrama, balkon-banyo-wc. kapısı plastik doğrama, wc zemini duvarları seramik, wc içerisinde; ayaklı lavabo- alaturka tuvalet taşı vardır. Isınma sistemi kaloriferlidir. Mimari olarak; 3 ODA-SALON-2 BALKON-MUTFAK-ANTRE HOL-WC.-BANYO şeklinde dizayn edilmiştir. dairenin; kullanılan faydalı inşaat alanı 96.18m2, brüt inşaat alanı 110.00m2'dir.
Adresi : Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, Fatih Mahallesi, Manavgat Sokakta Kain Tapunun 227 Ada, 1 Parsel Nolu Taşınmaz Üzerinde Mevcut; A-2 Blok, 4. Kat, 10 Bağımsız Bölüm Nolu Dairedir.
Yüzölçümü : 2.534,73 m2
Arsa Payı : 1/53
İmar Durumu : Dosyasında bulunan bilgi gibidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :1-) AT Diğer (konusu kamu yararı ve ülke güvenliği açısından, yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
2-)AT Diğer (Konusu: Taşınmaza yönelik hisse hatası vardır.)
3-) Dosyasında bulunan takyidat bilgisi gibidir.
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1755 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR