ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak, Kozlu'da 3+1 daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01008706
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7372 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2017/7372 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, Merkez Mah., Topbaşı Mevkii, 29 Ada, 376 Parsel, I.Bodrum kat, 9 nolu Bağımsız Bölüm olan daire; 29 Ada, 376 parsel nolu taşınmazın özellikleri: Kozlu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinde faydalanmadaktadır. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından vasat bir mevkide sayılır. Arsa vasfı taşımaktadır. Yüzölçümü:657,91 m²'dir. İlgili Belediyesinden ruhsat tarihi itibariyle blok nizam 8 kat olarak inşaat izni alınmıştır. Kozlu ilçe merkezine biraz uzak mesafede sayılır. Bölgesel olarak gelişme alanı içindedir.29 Ada, 376 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut yapının özellikleri: Yeni yapıdır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmektedir.Apartmanın değişik yönlerinde ve değişik katlarında manzara durumu farklılık göstermektedir. Kaloriferli, asansörlü ve betonarme yapıdadır. Dış cephesi sıvalı-soyalı, üzeri çatı örtülüdür.Keşif tarihi itibariyle inşaat seviye oranı yaklaşık ortalama %85 civarındadir. Binada kimse oturmamaktadır. Dairelerin genel özellikleri: Pencereleri plastik doğrama, dış kapıları çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel kapı, kalorifer petekleri panel radyatör, banyo-wc zemin döşemeleri ve duvarları tavana kadar seramik, davan döşemeleri kartonpiyerli, diğer mekanların zemin döşemeleri laminant, balkonların zemin döşemeleri seramik, balkon korkulukları duvar üzeri iki sıra demir profil, banyo içerisinde; klozet-hilton, lavabo-duş teknesi mevcut, mutfak tezgahları granit, mutfak dolapları laminedir.(Söz konusu daireler keşif günü kapalı olduğundan içlerine girilememiştir. Diğer katlarda benzeri olan kapısı açık daireler gezilip görülmüş, genel değerlendirme ona göre yapılmıştır)Kozlu Merkez Mah. Datça Sokakta yer alan taşınmaz üzerinde May Yapı Konutları adında tek blok yer almakta olup, binan dışı sıvanmış boyanmış ve bina içinde asansörü takılmamış merdiven korkulukları yapılmamış ve bina giriş kapısıs takılmamıştır. Blok nizam konut alanında kalmaktadır ve ruhsat tarihindeki imar planına göre 3 bodrum kat+8 kat olmak üzere 11 katlıdır. 8. kat çatı arası daire ile bağlantılıdır. 9 bağımsız bölüm nolu daire: Apartmanın I. Bodrum kat kuzey doğu tarafında(kenar kısım yan cephe tarafı) yer almaktadır. Diğer bir ifadeyle zeminden itibaren 3. katta yer almaktadır. Önünde bina olduğundan manzarası yoktur. Ancak yan ve arka tarafının çevreye hakim manzarası vardır. Dairenin genel görünümü iyidir. Mesken niteliğindedir. Arsa payı oranı 21/741'dir. Kat irtifakı tapusu vardır. Mülkiyeti tam hisse olarak "Mycity İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş.'ne aittir. Üzerinde ipotek şerhi vardır. Boş vaziyettedir iskan edilmemektedir.İnşaat seviye oranı yaklaşık %85'dir. Mimariolarak;3oda-salon-girişholü-mutfak-2balkon-banyo-wcşeklinde dizayn edilmiştir.Kullanılan faydalı inşaat alanı 94.00 m², brüt inşaat alanı 108.00 m²'dir. .
Adresi : Merkez Mah. Topbaşı Mevkii No:21 1. Bodrum Kat Kozlu Zonguldak
Yüzölçümü : 108 m2
Arsa Payı : 21/741
İmar Durumu : Blok nizam konut alanında kalmaktadır. 3 bodrum kat +8 kat olmak üzere 11 katlıdır.8. Kat çatı arası daire ile bağlantılıdır. Bina girişine Datça Sokak tarafından 5 adet basamakla ulaşılmaktadır ve yol seviyesinde kalan kat zemin kattır. Her katta 4 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : KAMU YARARI VE ÜLKE GÜVENLİĞİAÇISINDAN YABANCIUYRUKLUGERÇEKKİŞİLER İLE KENDİ ÜLKE KANUNLARINAGÖRE KURULAN TÜZEL KİŞİLİĞE SAHİP YABANCITİCARET ŞİRKETLERİNCEİKTİSAP VEYA SINIRLI AYNİHAK TESİS EDİLEMEZ,
AYRICA TAPU KAYDINDA Kİ DİĞER TEDBİR VE TAKYİDATLAR
1. Satış Günü : 22/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7372 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/05/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR