ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Kozlu'da 3+1 daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00990708
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / KOZLU
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Bulunduğu Kat : 6
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

HALKIN SESİ 06.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/347 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2018/347 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Zonguldak İl, Kozlu İlçe, FATİH Mahalle/Köy,266 Ada, 3 Parsel,6 kat, 27 No.lu Bağımsız Bölüm, Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, Fatih Mahallesi, İ.Ergene Caddesi, 266 Ada, 3 Parsel üzerinde mevcut 2 bodrum kat+zemin kat+9 normal kat+dubleks katlı Koza Evleri apartmanın 6. katında yer alan 27 bağımsız bölüm no.lu mesken niteliğinde dairedir.Taşınmazın özellikleri :Kozlu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır.Arsanın Yüz ölçümü 833.66 m2 dir. Topoğrafik olarak düz eğimli bir arazi yapısına sahiptir. İmar durumu; blok nizam 9 kat ticaret+konut alanında kalmaktadır. 66 Ada 3 Parsel no.lu taşınmaz üzerinde mevcut yapının özellikleri : 2 bodrum kat+zemin kat+9 normal kat+dubleks katlıdır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir.Yeni yapı görünümündedir. Mesken niteliğindedir.Keşif tarihi itibariyle kiracı tarafından iskan edilmekte olduğu görülmüştür. Mimari olarak, salon-3 oda- balkon-mutfak-hol-banyo wc.-ebeveyn banyosu şeklinde dizayn edilmiştir. Söz konusu dairenin; salon ön cephe penceresi alüminyum doğrama, diğer mekanların pencereleri renkli plastik doğrama, dış kapısı çelik kapı, kalorifer petekleri panel radyatör, oturma mekanları ve hol zemini laminant, diğer mekanların zemin döşemeleri seramik, mutfak tezgahı mermer, mutfak dolapları lamine, tavan döşemeleri kartonpiyerli, iç kapıları pres kontraplaktan yapılmış ahşap panel kapı, balkon kapısı plastik doğrama, banyoların duvarları tavana kadar seramik örülü, banyo içerisinde; Hilton lavabo-klozet-duşakabinli köşeli duş teknesi mevcut, ebeveyn banyosu içerisinde; ayaklı lavabo-klozet-duşakabinli köşeli duş teknesi mevcut, ıslak hacimli mekanların dışındaki mekanların duvarları saten alçı boyalıdır.
Adresi : Zonguldak ili Kozlu İlçesi Fatih mah. İ.Ergene cd. Kozlu evleri apartmanın 6. Katının 27. Bağımsız bölüm no.lu taşınmaz.
Yüz ölçümü : 99,32 m2
Arsa Payı : 2/100
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
Satış Şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/347 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR