ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Kozlu'da 137 m² daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078407
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / KOZLU
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2323 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2019/2323 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Satışakonu olan; Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, Fatih Mahallesi, Caner Sokak, 256 Ada, 1 Parsel, A-3 Blok, Zemin Kat, 2 Bağımsız Bölüm nolu dairedir.
256 Ada 1 Parsel nolu taşınmazın özellikleri Kozlu Belediye sınırları içerisindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Çevreye hakim manzara yapısı vardır ve deniz manzaralıdır. Ulaşımı kolaydır. İlçe merkezine biraz uzak mesafede sayılır. Bölgesel olark gelişmiş bir alanda kalmaktadır. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından iyi bir mevkide sayılır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 3.360,59 m²dir. Üzerinde 5 adet her biri bodrum kat+zemin kat+3 katlı bloklar bulunmaktadır. Yakınında; Zonguldak-İstanbul Karayolu, Benzin İstasyonu-Çay Bahçesi-yüksek katlı binalar, düğün salonu, market, okul vardır. İmar planları Mahkeme kararıyla iptal edildiğinden, şu an için plansız alanda kalmaktadır. 5 bloktan oluşan sitenin ismi : Gökkuşağı Sitesidir.
256 Ada 1 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut A-3 Blok?un özellikleri Bodrum kat+zemin kat+3 katlıdır. Bodrum kat hariç her katında mesken niteliğinde ikişer daire vardır ve tümü iskan edilmektedir. Eski yapı olmasına rağmen genel görünümü iyidir. Söz konusu a-3 Blok2un; dış cephesi sıvalı boyalı, üzeri çatı örtülü, ısınma sistemi kaloriferlidir (doğalgazlı). Bahse konu blok yerinde C blok olarak görünmektedir. Blok kapı numarası 14?dür. Binanın; ana giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, merdiven basamakları mermer kaplama, merdiven korkulukları yağlı boyalı demir boru üzeri ahşap küpeşteli, merdiven kovası duvarları sıvalı boyalı vaziyettedir. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Bodrum katı depo ardiye şeklinde kullanılmaktadır. Üzerinde kat mülkiyeti kurulmuştur.
256 Ada 1 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut A-3 Blok Zemin Kat 2 Bağımsız Bölüm nolu dairenin özellikleri Mesken niteliğindedir. Daire kapı numarası 2?dir. Mülkiyeti tam hisse olarakborçluya aittir. Arsa payı oranı 10/400?dür. A-3 Blok?un zemin kat kuzey batı tarafında yer almaktadır. Manzarası çok iyi olup, deniz manzaralıdır. Genel görünümü iyi sayılır. Daire içerisinde 4 basamaklı kademe vardır. Deniz tarafında salon-mutfak-antre bulunmakta, dört basamaklı kademeden sonra diğer mekanlar yer almaktadır. Kat mülkiyeti tapusu vardır. Derya Ayhan tarafından iskan edilmektedir. Dairenin; dış kapısı çelik kapı, ön balkon zemini seramik olup çevresi plastik doğrama ile kapatılmış vaziyette, kalorifer petekleri panel radyatör, salon zemini laminant, salon girişi alçıpen sütunlu kemer şeklinde, salon duvarları saten boyalı, tavanlar kartpnpiyer, antre zemini seramik, mutfak zemini seramik, ön balkonda barbekü mevcut, mutfak dolapları mdf, mutfak tezgahı granit, ara hol zemini seramik, iç kapıları Amerikan panel kapı, oturma mekanlarının zemini minöfle kaplı, arka balkon kapısı plastik doğrama, arka balkon zemini karo mozaik kaplı, banyo zemini duvarları tavana kadar seramik, banyo içerisinde; ayaklı lavabo-klozet-duşakabinli duş teknesi mevcut, wc.-lavabo yeri zemini duvarları tavana kadar seramik, ebeveyn banyosu zemini duvarları tavana kadar seramik, ebeveyn banyosu içerisinde; klozet-ayaklı lavabo bulunmaktadır. Söz konusu daire, mimari olarak; salon-3 oda-2 balkon-mutfak-antre-ara hol-banyo-wc.-lavabo yeri-ebeveyn banyosu şeklinde dizayn edilmiştir. Dairenin; kullanılan faydalı inşaat alanı 137.00 m2 brüt inşaat alanı 158.00 m2'dir.
Adresi : Fatih Mah. Canir Sokak Gökkuşağı Sitesi Kozlu / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 3.360,59 m2
Arsa Payı : 10/400
İmar Durumu : İmar planları mahkeme kararıyla iptal edildiğinden, şu an için plansız alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1-''Bakanlar Kurulunun AT Diğer (Konusu: KAMU YARARI VE ÜLKE GÜVENLİĞİ AÇISINDAN,YABANCI UYRUKLU GERÇEK KİŞİLER İLE KENDİ ÜLKELERİNİN KANUNLARINA GÖRE KURULAN TÜZEL KİŞİLİĞE SAHİPYABANCI TİCARET ŞİRKETLERİNCE İKTİSAP VEYA SINIRLI AYNİ HAK TESİS EDİLEMEZ. ) Trh: 20/04/2007 Sayı: 965'' şeklinde beyanı vardır.
2-''Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir. 08/01/2015 Tarih 198 Yevmiye'' şeklinde beyan vardır.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2323 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR