ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Kozlu'da 1+1 teraslı daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045307
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / KOZLU
Oda Sayısı : 1+1
: 99
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 02.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/47 Talimat
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2019/47 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Kozlu İlçe, 266 Ada, 3 Parsel, Fatih Mahalle, TOPBAŞI Mevkii, 10. kat, 44 nolu bağımsız bölüm arsa nitelikli mesken Nolu Bağımsız Bölüm 266 Ada 3 Parsel nolu (esk no : 117 Ada 13 Parsel) taşınmaz üzerinde mevcut yapının 10. katında yer alan 44 bağımsız bölüm nolu gayrimenkulün özellikleri : Mesken niteliğindedir. Mülkiyeti tam hisse olarak Berplus Yapı ve Turizm Sanayi Limited Şirketi'ne aittir. Arsa payı oranı 3/100'dür. Apartmanın kuzey doğu tarafında dış kısımda yer almaktadır. Keşif tarihi itibariyle daire içerisinde dağınık vaziyette bir kısım eşyaların olduğu, ancak iskan edilmediği görülmüştür. Genel olarak vasat görünümü vardır. Önü İ.Ergene Caddesine cephelidir. Kısmen çevreye hakim manzara yapısı vardır. Uzaktan denizi görmektedir.Söz konusu dairenin; dış kapısı çelik kapı, teras balkonun zemini karo seramik, salon zemini laminant, kalorifer petekleri panel radyatör, balkon kapısı renkli plastik doğrama, pencereleri renkli plastik doğrama, tavanlar kartonpiyer, duvarlar saten, iç kapıları panel kapı, banyo zemini duvarları tavana kadar seramik, banyo içerisinde; Hilton lavabo-klozet-duşakabinli köşeli duş teknesi mevcut, iki odanın zemin döşemeleri laminant, arka balkon zemini karo seramik, hol zemini laminat, mutfak tezgahı granit, mutfak dolapları lamine, mutfak zemini laminant döşelidir. Mimari olarak, teras balkon-balkon-salon-oda-hol-banyo wc.-mutfak şeklinde dizayn edilmiştir. Yukarıda görüldüğü üzere, dairenin; kullanılan faydalı inşaat alanı 99.00 m², brüt inşaat alanı 114.00 m²'dir. Balkonların kullanılan faydalı inşaat alanı toplamı 24.93 m² olup, 99.00 m² nin içerisinde kalmaktadır.Buna göre, söz konusu dairenin; yeri, mevkii, konumu, büyüklüğü, çevre özellikleri, yıpranmışlığı, arsa payı oranı, niteliği, tam hisseli tapulu oluşu, arz talep durumu, belediyenin alt yapı hizmetlerinden yararlanma durumu, bulunduğu bölgenin gelişmişliği, manzara durumu, ulaşım kolaylığı, şehir merkezine yakınlığı, kaloriferli-asansörlü-betonarme yapı oluşu, inşaatta kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, üzerinde yer aldığı taşınmazın; vasfı, zemin cinsi, topoğrafyası, imar durumu, diğer objektif esaslar, paranın satın alma gücü, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar, civarındaki serbest piyasa emsal alım satım rayiçleri dikkate alındığında; keşif tarihi itibariyle serbest piyasa rayiç değerinin 160.000,00.-TL. edebileceği görüş ve kanaatine varılmıştır.
Adresi :Fatih Mah. İ. Ergene Cad. 266 ada, 3 parsel, koza evleri apartmanın 10. Katında yer alan 44 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 833,66 m²
Arsa Payı : 3/100
İmar Durumu : blok nizam 9 kat ticaret+konut alanıdır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18 İpotekli taşınmaz olduğundan KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası uyarınca muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. Maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/47 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/08/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR