ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Kozlu'da 1+1 daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096227
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / KOZLU
Oda Sayısı : 1+1
: 58
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/87 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2019/87 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Satışakonu olan; Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, Fatih Mahallesi, Topbaşı Mevkii, 266 ada 24 parsel çekme kat katında 51 nolu mesken tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır.Apartmanın en üst katında yer almaktadır. Çevreye hakim manzara yapısı vardır ve uzak mesafeden denizi görmektedir.. Genel görünümü iyidir. Mesken niteliğindedir. Kat irtifakı tapusu vardır. Daire numarası 51'dir. Mimari olarak, salon mutfak (müşterek)-1 oda-banyo wc. (müşterek)-teras balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Söz konusu dairenin; balkon kapısı ve pencereleri renkli plastik doğrama, mutfak tezgahı granit, mutfak dolapları lamine, balkon zemini karo seramik, salon ve oda zemin döşemeleri laminant, kalorifer petekleri panel radyatör, dış kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel kapı, duvarları saten boyalı, salonun duvarları kısmen dekoratif desenli kağıt kaplama, banyo wc. zemini ve duvarları tavana kadar seramik, banyo wc. içerisinde; hilton lavabo-duşakabin-klozet mevcuttur.
Yukarıda özelliklerini belirtmiş olduğumuz dairenin; kullanılan faydalı inşaat alanı 77.00 m²'dir (teras balkon dahil). Teras balkonu çıkardığımızda dairenin faydalı inşaat alanı 50.00 m², brüt inşaat alanı 88.00 m² (teras balkon dahil). Teras balkonu çıkardığımızda dairenin brüt inşaat alanı 58.00 m²dir.
Adresi : Eski Ereğli Yolu Caddesinde Apartman Kapı Numarası : 202, Apartman İsmi :Nur Apartmanıdır. Kozlu / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 77.321 m2
Arsa Payı : 65/6235
İmar Durumu : Blok nizam 11 kat ticaret+konut alanıdır. Önünden 15.00mt.lik imar yolu (Eski Ereğli Yolu Caddesi) geçmektedir.
Kıymeti : 140.000,00 TL ( TAM HİSSE)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
''arazinin altındaki madenler hazineye aittir..''
''maden damarı zuhurunda maden idaresinin veya ruhsatname sahibinin bu yerin her neresinden olursa olsun ocak veya baca açarak işletmek selahiyetini haizdir…''
''yönetim planı :15/08/2013''
''at kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.'' şerh/beyanları vardır.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/87 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR