KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Zonguldak/Karadeniz Ereğli'de 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181830
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : BAĞLIK MAH. / ZONGULDAK
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3049 ESAS
Muhammen Bedeli
:
325,058 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
KDZ EREĞLİ ADLİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/3049 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışı yapılacak olan taşınmaz : Zonguldak İli KDZ Ereğli İlçesi Bağlık Mah.1 Nolu Hatip sok. mevkii 548 Ada 20 Parsel B Blk. Dördüncü kat 17 nolu bağ bölüm Mesken-Dubleks Borçlu hissesi tamdır.Tapunun beyan kısmında Yönetim planı ibaresi vardır.Bilirkişi raporuna göre İmar durumu: KDZ Ereğli Belediyesinin uygulamakta olduğu 02/07/2012 tarih onaylı Revize+ilave imar planlarına göre arzın imarı (A-5) ayrık nizam imar yolu kotu üstünde beş kat yapı yapılması mümkündür.Arzın imar parseline dönüştürülmesi gerekir.Bağımsız bölümün hisse nisbetine arzdan 75,06M2 arsa düşmektedir.Taşınmazın hali hazır durumu:Ana taşınmaz 6 katlı kargir binadır.Belediyeden alınan 26/07/2002 tarih ve 110 sayılı ruhsat ile inşaa edilmiştir.Ana taşınmaz A ve B blok tur.Kat irtifakı tesis edilmiştir.Yapı kullanma izin belgesi 01/09/2003 tarih ve 090 sayılıdır.Her iki blok toplam 33 dairedir.Binanın çatısı ve boyası vardır.Bina Doğalgazlı, kaloriferli ve asansörlüdür. Merdivenler mermerdir.Belediye hizmetinden faydalanır.Taşınmaz çevresinde okul, şahıslara ait binalar büyük ve küçük işyerleri vardır. Şehir idari ve ticari merkeze 2 km kadardır.Satışa konu 17 Nolu bağ bölüm 3+1 sistemli olup mutfak.banyo,tuvalet ve iki cephede bulunan balkonlardan ibarettir.Bu bağımsız bölümün çatı altında iskana dönük eklentisi bulunmaktadır.Bu daire iki cephede açık alana bakmaktadır.Devamlı güneş alır ve deniz manzaralıdır. Taşınmaz gelişmekte olan bölgede bulunduğu mevkide hakim konumdadır.Bağımsız bölüm 235 M2 dir. Yıpranma nisbeti %20 dir.
Adresi : Bağlık Mah. İsmail Mazlumcu Sok.Canver Apt No: 70 Ereğli/Zonguldak / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 235 m2
Arsa Payı : 36/828
Kıymeti : 325.058,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/10/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KDZ EREĞLİ ADLİYE MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda elektronik ve gazete ilanı tebliğ yerine sayılcaktırX
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3049 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR