KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Zonguldak/Ereğli'de 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112536
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : ORHANLAR MAH. / KARADENİZEREĞLİ
Oda Sayısı : 5+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4620 ESAS
Muhammen Bedeli
:
322,800 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
KDZ EREĞLİ ADLİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/4620 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz Zonguldak İli Ereğli İlçesi Orhanlar Mah. 140 ada 32 parsel de kayıtlı Zemin +1. kat 1 nolu bağımsız bölüm nolu Dubleks mesken. Bilirkişi raporuna göre Adres: Orhanlar Mah. Halil Paşa Cami Sok. no: 12 KDZ Ereğli Zonguldak. İmar Durumu: Belediyenin uygulmakta olduğu 02/07/2012 tarihli onaylı revize +ilave imar planlarına göre arzın imarı A-5 ayrık nizam imar yolu kotu üstünde %40 taban alanlı 5 kat yapı yapılması mümkündür.Arzın imar parseline dönüştürülmesi gerekir. Taşınmazın hali hazır durumu: Arz üzerinde 3 katlı yapı bulunmaktadır. Ana taşınmaz 3 katlı betonarme apartmandır.Satışı yapılacak olan taşınmaz 1 nolu dubleks- meskendir. Borçlu hissesi tamdır.Binanın çatısı ve harici koruyucu boyası yapıldır. Bu yapı 16/06/2000 tarihli ruhsat ile yapılmıştır.20/12/2000 tarihli yapı kullanma izin belgesi vardır.Taşınmaz devamlı güneş alır deniz manzaralıdır.Taşınmaz şehir idari ve ticari merkeze 2,5 KM dir.Bağımsız bölüm zemin katta salon,oda,duş+tuvalet,mutfak ve lavoba ile tuvaletten ibarettir.1. kat ise 4 oda duş,banyo ile 2 balkondan oluşmaktadır.İç sıvası yapılı tavanlar kartonpiyer düşey duvarlar plastik boyalıdır. Pencere ve kapılar Ahşap doğramadır. salon ve odalar laminat görünümlü muşamba ile kaplıdır.Mutfak,banyo ve tuvalet seramiktir. Mutfak dolap ve tezgahı vardır. Kat arası merdiven ahşaptır.Binanın bodrum katı kazan dairesi ve yakıt deposudur. Satılacak olan taşınmaz 200 M2 dir..
Adresi : Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 200 m2
Arsa Payı : 4/7
Kıymeti : 322.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KDZ EREĞLİ ADLİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda elektronik ve gazete ilanı tebliğ yerine sayılcaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4620 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR