KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Zonguldak/Ereğli'de 404 m² tribleks mesken icradan satılıktır

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132250
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : SARIKOKMAZ MAH. / KARADENİZEREĞLİ
: 404
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/354 TLMT
Muhammen Bedeli
:
499,080 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
1. İCRA DAİRESİ
2019/354 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Zonguldak İli , Ereğli İlçesi, Sarıkokmaz MAHALLESİ,İyiciköy-Aktaş mevkii, tapunun 13 cilt,1231 sahife, 501 ada,54 parsel, M blok, bodrum kat,zemin kat, 1.normal kat, (1) nolu bağımsız bölüm olup niteliği mesken-tribleksdir. Borçlu hissesi tamdır. 13/09/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre ana taşınmaz 4047,74 m2 yüz ölçümünde olup taşınmazın hisse nisbetine ARZDAN (4047,74 m2X1/14)=289,12 m2 ARSA düşmektedir. Borçlu hissesi tamdır. 13/09/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre, Kdz.Ereğli Belediyesinin uygulamakta olduğu "02.07.2012" Tarİh onaylı (Revize + İlave) İmar planına göre arzın imarı (A-2) Ayrık nizam imar yolu kotu üstünde İKİ KAT YAPI yapılması mümkündür. TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU ÖZELLİKLERİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ, Arz üzerinde (EK-1) de görüldüğü gibi İKİ KATLI YAPI inşa edildiği görülmektedir. Bu yapı Kdz Ereğli Belediyesinden alınmış olunulan 31.12.2001 tarih ve 248 sayılı yapı ruhsatı ile inşa edilmiştir. ARZ ÜZERİNDE BULUNAN TRİBLEKS VİLLALAR İÇİN "Katİrtifafı tesis"edilmiştir.Yapının çatısı ve harici koruyucu boyası yapılıdır.Zeminde imar yolu açık olup ulaşım kolaylığı bulunmaktadır.Taşınmaz her türlü Belediye hizmetinden bedelsiz faydalanmaktadır.Toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Taşınmaz çevresinde özel şahıslara ait binalar,küçük işyerleri,okul ve sağlık tesisi bulunmaktadır.Taşınmaz şehir idari ve ticari merkezine takribi "3,5" km uzaklıkta bulunmaktadır. Yapı ruhsatının eki olan mimari tatbikat projesi incelendiğinde Tripleks villanın bodrum katında kömürlük ve sığınak, Zemin katında,SALON-MUTFAK-TUVALET VE TERASVE EVE GİRİŞ antresi,tavanlar kartopiyerli, Birinci katında yatak odaları,banyo ve balkon bulunmakta,tavanlar kartonpiyerli ve boyalı, düşey duvarlar duvar kağıdı ile kaplı ve tabanlar laminet parke ile kaplıdır.Mutfakta tezgah ve dolap yapılıdır. Banyo ve tuvalet tabanı düşey duvarları seramik ile kaplıdır.Villa giriş kapısı çelik kapı, dahili kapılar ahşap kapı,pencereler pvc plastik doğrama dır. Taşınmazda ısınma doğalgaz Zemin kat ile 1.KAT ara bağlantı merdiveni ahşaptan yapılıdır.Bu özellikler dıkkate alınarak binanın yapı sınıfı (lV-B), muhdesat için birim değer "1470,00TL/m2", Arz için birim değer "750,-TL/m2" olarak tesbit ve takdir edilmiştir.Bağımsız bölüm ortak alanlar dahil "200m2" alanlı olup situasyon seviyesi "%96" nisbetindedir.
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 499.080,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : KDZ EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU KDZ EREĞLİ-ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/354 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR