DEVREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Devrek'te 3+1 daire icradan satılıktır

DEVREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065057
Şehir : Zonguldak / Devrek
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/536 TLMT
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
CUMHURİYET ALANI ÖZEL İDARE İŞ HANI KAT: 3 ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ DEVREK /ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DEVREK
İCRA DAİRESİ
2016/536 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Zonguldak İli, Devrek İlçesi, 4 Ada No, 45 Parsel No, Karşıyaka Mahallesi, Zemin kat 2 Nolu bağımsız bölümlü taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz ise zemin kat 2 nolu bağımsız bölümde yer alan meskendir. Boş ve kullanılmamakta olduğu çevre araştırması sonucunda bilirkişi raporunda tespit edlerek belirtilmiştir. 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve balkon bölümlü olup, kullanım alanı yaklaşık olarak 120 m2 dir. İlgili taşınmazın olduğu binanın dış cephesi sıva+dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina içerisinde merdiven korkulukları profil demirdir. Binada asansör bulunmamakta olup, ısınma merkezi sistem kalorüfer ile sağlanmaktadır.
Adresi : Ağalar Mah 4 Ada 45 Parsel Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mert Sok No: 13/2 AdresindedirDevrek / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 878,96 metrekare
Arsa Payı : 13/320
İmar Durumu : İnşaat tarzı taşınmazın imar palındaki yeri konut yapılaşma planlıdır
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.Taşınmaz üzerinde A bloğun yola 28,84 metrekare tecavüzü vardır
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : CUMHURİYET ALANI ÖZEL İDARE İŞ HANI KAT: 3 ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ DEVREK /ZONGULDAK - -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/536 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR